Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bieg (fot. mat. prasowe)
Tczew - Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

zobacz galerię zdjęć: 3
W dniu 1 marca 2020 roku w powiecie tczewskim odbyła się VIII edycja imprezy pn. "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Po raz trzeci Powiat Tczewski włączył się do organizacji przedmiotowej imprezy, organizatorem biegu było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie.  Sponsorem strategicznym była firma Dekpol. Uroczystości Tropem Wilczym organizowane są z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ramach projektu odwołującego się do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek odbył się także tradycyjny bieg na dystansie 1963 metrów. W powiecie tczewskim bieg odbył się na drodze krajowej nr 91 na odc. od skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Kociewską i Gdańską do skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Jagiellońską.

Bieg nie miał charakteru rywalizacji i udział w nim mógł wziąć każdy urodzony w 2006 roku i wcześniej, młodsi wzięli udział w biegu towarzyszącym dla dzieci. Celem biegu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz edukacja i promocja święta.
Koszt uczestnictwa w biegu wynosił 15 zł. Cześć kwoty została przeznaczona na realizację projektu Biegojazda - po sensoryczny ogród marzeń. Dlatego też bieg w Tczewie miał charakter wyjątkowy, nie tylko patriotyczny ale również charytatywny.
O godz. 11:40 odbył się bieg towarzyszący dla najmłodszych na dystansie 196 metrów, udział wzięło 43 osoby, na których czekały pamiątkowe medale oraz dyplomy.
Przed biegiem głównym Karolina Ziółkowska odczytała list, przesłanie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej skierowane do uczestników biegu, następnie odśpiewano hymn państwowy. Punktualnie o godz. 12.00 podał sygnał do startu, po którym 272 uczestników biegu wybiegło na trasę biegu. W biegu udział wzięły osoby w różnym wieku.
Choć bieg nie miał charakteru współzawodnictwa to trzy pierwsze osoby w kategorii kobiet i mężczyzn, które na metę dotarły najszybciej uhonorowano pucharami.

W kategorii kobiet podium przedstawia się następująco:
I miejsce - Agata Bochon (Malbork)
II miejsce - Halina Dubiela (Tczew)
III miejsce - Dorota Czechowska (Subkowy)
W kategorii mężczyzn podium przedstawia się następująco:
I miejsce - Wojciech Pijanowski (Tczew)
II miejsce - Mateusz Dudziak (Tczew)
III miejsce - Mariusz Żurawski (Tczew)
Każdy uczestnik Biegu Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę, ciepły posiłek.

Organizatorzy imprezy:
Starostwo Powiatowe w Tczewie
Przeorat Pomorski Orderu św. Stanisława
II LO im. Jana III Sobieskiego w Tczewie.
The North Event
Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

Sponsor strategiczny
Dekpol


Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA