Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych Dziewcząt i Chłopców

Zawody (fot. PCS)
Tczew - Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych Dziewcząt i Chłopców

zobacz galerię zdjęć: 3
W dniu 09 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 12 w Tczewie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie ze SP Nr 12 w Tczewie i WSZS w Gdańsku. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół podstawowych, rocznik 2009 i 2010.

Do zawodów awansowały 3 szkoły tj. SP Nr 6 w Gdyni, SP Nr 48 w Gdyni i z powiatu tczewskiego - SP Nr 12 w Tczewie. Zespoły składały się z 12 zawodników, 3 dziewcząt i 3 chłopców z każdego rocznika oraz zawodników rezerwowych. Turniej został przeprowadzony wg zestawu 5 spośród 10 wylosowanych gier i zabaw. Za zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach drużyna otrzymywała 4 punkty, za II miejsce - 2 pkt i III miejsce - 1 pkt. Reprezentująca powiat Tczewski reprezentacja SP Nr 12 w Tczewie zajęła 2 miejsce. Okazała się najlepsza w 2 konkurencjach tj. slalomie z piłką do unihokeja i sadzeniu ziemniaków. Największą ilość punktów i jednocześnie zwycięzcą zawodów została drużyna Szkoły Podstawowej Nr 48 w Gdyni, która wygrała w konkurencji biegu z kozłowaniem piłki, kopnięcia piłki siatkowej do bramki i biegu z pierścieniem.


KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:


1. miejsce SP Nr 48 Gdynia

2. miejsce SP nr 12 Tczew
3. miejsce SP nr 6 GdyniaSkład Reprezentacji SP Nr 12 w Tczewie:
Brotaj Julia, Czarnecka Maja, Czerwińska Łucja, Dobrowolska Lena, Galiński Alan, Gierszewski Maciej, Kłosowska Julia, Kozłowska Alicja, Lisiecka Alicja, Małolepszy Mateusz, Michalak Miłosz, Milewski Franciszek, Ogonowski Wiktor, Oszmana Paulina, Roziński Aleksander, Rygielska Lena, Sikorski Miłosz, Witkiewicz Michał

Trener/Nauczyciel WF:
Marzena Olejniczak

Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA