Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych Dziewcząt i Chłopców

Zawody (fot. PCS)

zobacz galerię zdjęć: 3
W dniu 09 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 12 w Tczewie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie ze SP Nr 12 w Tczewie i WSZS w Gdańsku. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół podstawowych, rocznik 2009 i 2010.

Do zawodów awansowały 3 szkoły tj. SP Nr 6 w Gdyni, SP Nr 48 w Gdyni i z powiatu tczewskiego - SP Nr 12 w Tczewie. Zespoły składały się z 12 zawodników, 3 dziewcząt i 3 chłopców z każdego rocznika oraz zawodników rezerwowych. Turniej został przeprowadzony wg zestawu 5 spośród 10 wylosowanych gier i zabaw. Za zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach drużyna otrzymywała 4 punkty, za II miejsce - 2 pkt i III miejsce - 1 pkt. Reprezentująca powiat Tczewski reprezentacja SP Nr 12 w Tczewie zajęła 2 miejsce. Okazała się najlepsza w 2 konkurencjach tj. slalomie z piłką do unihokeja i sadzeniu ziemniaków. Największą ilość punktów i jednocześnie zwycięzcą zawodów została drużyna Szkoły Podstawowej Nr 48 w Gdyni, która wygrała w konkurencji biegu z kozłowaniem piłki, kopnięcia piłki siatkowej do bramki i biegu z pierścieniem.