DECKA PELPLIN wygrywa ważny mecz w Kłodzku

Decka Pelplin (fot. Piotr Bidowaniec)

zobacz galerię zdjęć: 7
Pojedynek z drużyną z Kłodzka, był tym z serii "nie można tego przegrać" jednak momentami kibice DECKI musieli zacisnąć mocno zęby aby ostatecznie móc cieszyć się z bardzo ważnego zwycięstwa.

Początek meczu to moment najwyższego prowadzenia w całym meczu gospodarzy z Zetkama Doral Nysa Kłodzko, po celnych rzutach wyszli na 5-punktowe prowadzenie 7:2. Wtedy jak zaczarowany rzucał Bartłomiej Pietras - zdobywając 8 punktów (w tym 2x za 3punkty) - dzięki któremu pierwsza część meczu zakończyła się 9-punktowym prowadzeniem.

Kolejna odsłona była już bardziej wyrównana, chociaż początek ze wskazaniem na DECKĘ, jednak późniejszy okres niemocy pelplinian, został skutecznie wykorzystany przez Kowalskiego, Nowickiego, Nowakowskiego i Krajniewskiego. W końcówce DECKA potrafiła jeszcze skutecznie odpowiedzieć, utrzymując prowadzenie do przerwy 43:47.
Trzecia kwarta sprawiła kibicom DECKI największą dawkę adrenaliny, gdzie przez całe 10 minut, gospodarze nie odstępowali nam na krok - konsekwentnie zdobywając punkty oraz nie pozwalając pelplinianom "odjechać". Kibice zaczęli drżeć widząc po 30 minutach na tablicy wynik - 64:65.

Ostatnia odsłona to "popis" determinacji zespołu DECKI. I chociaż na 6 minut do końca meczu gospodarze prowadzili 74:72, to od tego momentu rozpoczął się rajd po zwycięstwo DECKI. Zwycięstwo w czwartej kwarcie oraz ostatecznie w całym meczu należy oddać Dutkiewiczowi (2x3p), Madrayowi (2p) oraz Majewskiemu (2x2p). Ostatecznie pojedynek w dołach tabeli padł łupem DECKI, co biorąc pod uwagę inne mecze pozwoliło oddalić się ze strefy spadkowej.

Kolejny bardzo ważny i trudny mecz rozegramy 16 lutego z TBS II Śląsk Wrocław na naszym terenie. Nasze zwycięstwo w pierwszej rundzie z wrocławianami dzięki Pawłowi Dzierżakowi i jego buzzer-beaterze odbiło się szerokim echem w mediach ogólnopolskich, czy 16 lutego będzie tak samo?

Zetkama Doral Nysa Kłodzko 74 : 84 DECKA PELPLIN