Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym

(fot. mat. prasowe)
Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym
W sobotę 09.09.2023r. odbył się ostatni turniej tegorocznego Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Do turnieju zapisało się 8 zawodników, których rozlosowano do drabinki pucharowej. Dwie najwyżej sklasyfikowane osoby rozstawione na skrajnych miejscach drabinki, kolejna osoba z rankingu od wewnętrznej jej części (drogą losową).

Pozostałych zawodników rozlosowano do pozostałych wolnych miejsc.
Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, przy stanie 1:1 w setach, rozgrywany jest tie-break do 10 zdobytych punktów.
Tak jak w poprzedniej , rozgrywanej przed wakacjami rundzie od samego początku było widać faworytów tego turnieju. Dawid Pałys i Damian Manuszewski w ekspresowym tempie awansowali do finału ogrywając po drodze swoich przeciwników bardzo gładko. Trudy finałowej potyczki lepiej zniósł Dawid Pałys, wykorzystał on niemal wszystkie błędy swojego rywala i to on został zwycięzcą (6:4 , 6:1) sobotniego turnieju oraz całego cyklu GP.
W meczu o trzecie miejsce stanęli naprzeciw siebie Sebastian Pestka i Mirosław Szitenhelm. Po bardzo dobrym początku Szitenhelma (wygrywał 4:0), nastąpiła blokada i cała masa błędów, która spowodowała, że rywal odrobił straty doprowadzając do tie-brak'a. Po pierwszym trwającym ponad godzinę secie drugi rozegrano w bardzo szybkim tempie bez większych błędów. Ostatecznie w tym meczu zwyciężył Mirosław Szitenhelm (7:6, 6:0) dzięki czemu udało mu się wskoczyć na III miejsce całego cyklu.
Po ostatnim meczu i chwili wytchnienia dla zawodników nastąpiło podsumowanie Grand Prix oraz wręczenie nagród ufundowanych przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.


Najlepsza czwórka I turnieju:


1. Dawid Pałys - 60 punktów
2. Damian Manuszewski - 48 punkty
3. Mirosław Szitenhelm - 42 punkty
4. Sebastian Pestka - 36 punktów

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • loan_gość

  23.09.2023, 18:07

  bullsindia187@gmail.com

  DO YOU NEED A FINANCIAL HELP? ARE YOU IN ANY FINANCIAL CRISIS OR DO YOU NEED FUNDS TO START UP YOUR OWN BUSINESS? DO YOU NEED FUNDS TO SETTLE YOUR DEBT OR PAY OFF YOUR BILLS OR START A GOOD BUSINESS? DO YOU HAVE A LOW CREDIT SCORE AND YOU ARE FINDING IT HARD TO OBTAIN CAPITAL SERVICES FROM LOCAL BANKS AND OTHER FINANCIAL INSTITUTES? HERE IS YOUR CHANCE TO OBTAIN FINANCIAL SERVICES FROM OUR COMPANY. WE OFFER THE FOLLOWING FINANCE TO INDIVIDUALS- *COMMERCIAL FINANCE *PERSONAL FINANCE *BUSINESS FINANCE *CONSTRUCTION FINANCE *BUSINESS FINANCE AND MANY MORE: FOR MORE DETAILS.CONTACT ME VIA. Contact Our Customer Care: EMAIL: :bullsindia187@gmail.com (CALL/WHATS APP) :+918130061433 Our services... Guaranteed 100%

  Odpowiedz
  IP: 103.163.xx3.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA