Kociewskie Ultra z Grupą Kocur za nami!

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Kociewskie Ultra z Grupą Kocur za nami!
26 czerwca odbyła się pierwsza edycja biegowego ultramaratonu Kociewskie Ultra. Była to również pierwsza tego typu impreza w naszym regionie.

Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse:

- Durch na szpytach (50 km)

- Zmańczone giry (30km)


- Pelpsińska Popsierdółka (12 km)

Na najdłuższym dystansie 50 kilometrów wystartowało 97 osób, z których 95 dotarło do mety.

Wśród Pań najlepsze okazały się:


1.Aleksandra Jakubiec (Navimart Run) - czas 04:50:20.28
2.Patrycja Bereznowska - czas 04:52:45.49
3.Katarzyna Merda (MTS Hamer) - czas 04:57:24.07
4.Anna Rzeźniczek (Stowarzyszenie Działamy Razem) - czas 05:32:59.30
5.Karolina Chorąży (Biegolas Koszalin) - czas 05:41:12.92
6.Anna Kwiatkowska (Biegający Tczew) - czas 05:52:10.51

Wśród Panów triumfowali:

1.Damian Krzysztofiak (Heron Team Wieliszew) - czas 03:55:46.12
2.Damian Falandysz (Góral z Mazur Running Team) - czas 04:11:18.16
3.Dariusz Szopiński (Urząd Gminy Przechlewo) - czas 04:22:59.28
4.Rafał Ciurej (Kapucyni Piła) - czas 04:48:18.19

5.Krzysztof Brączyk (MGLKS Grom Więcbork) - czas 04:49:07.76
6.Robert Mazurczak - czas 04:51:56.84

Na dystansie 30 kilometrów na trasę wyruszyło 65 osób, z których 61 dotarło do mety przed upływem limitu czasu.

Wśród Panów na podium stanęli

1.Maciej Kwarta (Żórawski Team) - czas 02:27:17.96
2.Patryk Sowiński (Beztlenowi Malbork) - czas 02:31:24.20
3.Wiesław Sosnowski (Sambor Tczew) - czas 02:31:40.62
4.Dariusz Rudnicki (Projekt 1000 up) - czas 02:32:19.58
5.Patryk Przybylski - czas 02:35:13.13
6.Piotr Raszkowski (Ślęzak Team) - czas 02:41:21.15

Wśród Pań najszybsze na mecie były:

1.Marta Szumacher (Pelplin) - czas 03:19:43.59
2.Lucyna Staszkiewicz (STASHKY Team) - czas 03:38:08.39
3.Patrycja Sińczuk (Miraz Race Team) - czas 03:42:35.43
4.Katarzyna Obrzud - czas 03:50:33.01
5.Mariola Stanco - czas 03:51:03.15
6.Grażyna Hulewicz (Biegający Tczew) - czas 03:58:21.00

W biegu towarzyszącym całej imprezie na dystansie 12 kilometrów wystartowało i ukończyło zmagania 44 osoby. Wśród nich najlepsi okazali się:

Wśród Panów:

1. Kajetan Kwiatkowski (Kowale Biegają) - czas 00:57:33.36
2. Paweł Jędrzejewski (Pelplin) - czas 00:58:15.64
3. Jarosław Wolski (Biegający Tczew) - czas 00:59:21.15

Wśród Pań:

1.Karolina Malinowska - czas 01:05:51.32
2.Monika Wachowska (Biegam Bo Lubię Pelplin) - czas 01:09:48.58
3.Iga Czapiewska (Biegam Bo Lubię Pelplin) - czas 01:12:20.23

Pełne wyniki rywalizacji dostępne są na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/6776/results

Ogromne podziękowania dla:

Sponsora tytularnego - Grupy Kocur

Pomysłodawcy - Dominik Brosze - bez Twojej wiedzy na pewno by się nie udało

Sponsorów
Hotel nad Wisłą, EKO Termika - Paweł Wysocki, Firma DAK-BUD, Firma Kidaps.

Zaopatrzenie pakietów startowych:
Firmy Michna Food, Firma Sigma, Miody z Kociewia, Radostowskie Rarytasy, Stowarzyszenie Gospodarcze Kociewie, Piekarnia Meler, Gmina Pelplin

Organizacja biura oraz miasteczka zawodów
Pelkom, ZKiW nr 1 w Pelplinie, ZHP Hufiec Tczew im. W. Jurgo, Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, GOKSiR Smętowo Graniczne, ZKiW w Kulicach, WC Serwis, Koła Gospodyń Wiejskich z Kulic i Lignów, Leśnictwo Bielawki i Bukowiec, KafCom - Marcin Patyk,

Zabezpieczenie trasy
OSP Miasta i Gminy Pelplin, Firma Prosafety+, Komenda Policji WRD Starogard Gdański, Powiat Tczewski, Firma Decka.

Partnerów
Nadleśnictwo Starogard Gdański, Radio Tczew, Michna Meat, Miodowa Polana.

Nadzwyczajnej, nieoczekiwanej pomoc na trasie biegu
Biegający Tczew, Państwo Weronika i Paweł z Klonówki.

Wolontariuszy
Agnieszka i Daniel Michna, Aldona Sielska, młodzi wolontariusze z ZKiW w Kulicach

Pracowników Pelplińskiego Centrum Sportu
Joanna Król, Roman Sikorski , Oskar Krajnik, Dawid Klimczak i Piotr Wojciechowski.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA