Udany debiut tczewskiej zawodniczki w zawodach triathlonowych

Daniela Kamińska ze swoim trenerem Piotrem Maziewskim (również zawodnikiem triathlonu) (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Udany debiut tczewskiej zawodniczki w zawodach triathlonowych
Pierwsze w tym sezonie (XVII KOLSKI TRIATHLON WĄSOSZE, 28-29.05.2010) zawody zgromadziły ponad 150 uczestników. Pojawiło się wielu zawodników z czołówki krajowej zarówno juniorskiej jak i seniorskiej. Rywalizacja odbywała się na dystansie 600 m pływania, 14 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. W swoim debiucie tczewianka Daniela Kamińska zajęła wysokie 5 m-ce, niewiele tracąc do bardziej doświadczonych rywalek.

Doskonale wyszła część pływacka, po której zawodniczka znalazła się w mocnej grupie na rowerze. Założenie było przejechać część kolarską bardzo spokojnie ze względu na trudną technicznie trasę i niewielkie doświadczenie w jeździe w grupie. Pojechała bardzo rozsądnie i uzyskała bardzo dobry czas zaskakując tym swojego trenera. Na części biegowej spisała się rewelacyjnie mimo bardzo ciężkich warunków na trasie. Bieg odbywał się przy dużym upale. Doskonała dyspozycja to efekt ciężko przepracowanego okresu przygotowawczego. Dyscyplina ta jest niezmiernie trudna ze względu na jej złożoność. Wymaga ogromnego zaangażowania ze strony zawodnika. Przypomnijmy, że Daniela w poprzednich latach z powodzeniem uprawiała trójbój nowoczesny pod kierunkiem min. trenera Mariusza Maruta i Sławomira Gdańca zdobywając medal na OOM w Tarnowie. Za namową trenera zdecydowała się spróbować swoich sił w triathlonie - nowej dyscyplinie w naszym klubie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Kulek_gość

  31.05.2010, 20:44

  Zapraszam chętnych na : http://www.grupakolarska.pl !!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx1 
 • gimbo2

  31.05.2010, 21:21

  gratulacje

  Gratuluję Danieli oraz trenerowi, życząc dalszych sukcesów. Dziewczyna jest bardzo wtrwała, skoro tyle lat pływała(10) i teraz też znajduje czas na naukę w LO oraz treningi. Wiem,że na basenie jest już o 6.30 rano.Godne podziwu.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • _gość

  02.06.2010, 20:10

  No Danio Gratulacje ;) Oby tak dalej ... ;*

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.