Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - V Turniej

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - V Turniej
W sobotę 14.09.2019 r. odbył się przedostatni turniej z cyklu Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym w którym zagrało łącznie 13 zawodników.

W kategorii JUNIOR zgłosiło się trzech zawodników. JUNIORZY rozegrali mecze na zasadzie "każdy z każdym".
Na pierwszym miejscu umocnił się Kacper Skrzypczyński, który bez większych trudności wygrał wszystkie swoje mecze.
Klasyfikacja Juniorów w V turnieju:

1. Kacper Skrzypczyński

2. Lena Wilczewska
3. Agata Łucka

W kategorii OPEN gry przebiegały bardzo sprawnie. Pogoda ponownie okazała się łaskawa. W meczach bez większych problemów wygrywali faworyci. Ale najwięcej przyjemności można było czerpać z meczów Henryka Kuklińskiego. Nasz senior rozewgrał dwa bardzo dobre mecze. Pierwszym był repasaż, w którym bez większych problemów poradził sobie z Adamem Drapiewskim (6;1, 6:0). W drugim starciu przyszło się zmierzyć z jednym z faworytów do wygranej w klasyfikacji końcowej - Łukaszem Pindlem. Mecz bardzo ciekawy, z wieloma technicznymi zagraniami, można by powiedzieć bardzo dżentelmeński tenis. Po dwu setowym pojedynku Pan Henryk uległ rywalowi 6:2, 6:3.
Z kolei Łukasz Pindel po zwycięstwie z naszym Seniorem równie gładko poradził sobie w dalszej części rozgrywek. Najpierw rozprawił się z Mikołajem Brange 6:2, 6:0 i awansował do finału, następnie pokonał Damiana Manuszewskiego 6:3, 6:3.
W meczu o trzecie miejsce mieli się zmierzyć Mikołaj Brange i Sebastian Sczuchniak, do starcia jednak nie doszło. Mikołaj Brange oddał mecz walkowerwm.

Dzięki Zwycięstwu Łukasz Pindel wskoczył na samodzielną pozycję lidera, na drugie miejsce awansował Damian Manuszewski, a trzeci jest Marek Gutjar. Różnice między pierwszą trójką są nieduże, a końcowa klasyfikacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Przypominamy , że do klasyfikacji generalnej wliczane jest 5 najlepszych turniejów.

Najlepsza czwórka przedostatniego turnieju w kategorii OPEN:
1. Pindel Łukasz
2. Damian Manuszewski
3. Sebastian Szczuchniak
4. Mikołaj Brange


Organizator przypomina, że do turnieju można zgłaszać się tylko mailowo lub telefonicznie do czwartku do godziny 14:00.
Szczegóły w regulaminie http://tcsir.pl/index.php?p=1,2,864
Ze względu na planowane zakończenie po turnieju WSZYSTKIE MECZE MUSZĄ ZOSTAĆ ROZEGRANE W SOBOTĘ, nie ma możliwości rozegrania meczu w innym terminie, w przypadku braku chęci rozegrania kolejnego meczu przyznawany będzie walkower.
Finałowy - VI turniej zaplanowano na 21.09.2019 r.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA