Doskonały początek nowego roku dla tczewskiego szachisty

(fot. Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy)
10 stycznia w Jastrzębiej Górze odbyły się przełożone z listopada Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów do lat 13, 15 i 17. Ogromnym sukcesem zakończył swój udział w eliminacjach zawodnik z Tczewa - Kacper Skrzypczyński. Kacper reprezentował jeden z czterech pomorskich klubów biorących udział w mistrzostwach - UKS SP11 Tczew.

Mając 22 numer startowy pokonał najlepszych zawodników z całej Polski i zdobył pierwsze miejsce w turnieju do lat 15, uzyskał awans do Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16, zdobył normę na I kategorię oraz zyskał 146 punktów rankingu FIDE.

To kolejny już sukces Kacpra, który jest zapowiedzią kolejnych wygranych w tym roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.