Europool Arkadia Tczew awansowała do Bilardowej Ekstraklasy. Arkadia II utrzymała się w I lidze

Bilard (fot. mat. prasowe)
Europool Arkadia Tczew awansowała do Bilardowej Ekstraklasy. Arkadia II utrzymała się w I lidze

zobacz galerię zdjęć: 2
Rozgrywane w nowej formule trzech dwudniowych zjazdów z klubie Strefa w Łodzi rozgrywki I Polskiej Ligi Bilardowej były strzałem w dziesiątkę ! Od samego początku drużyna Europool Arkadia Tczew nie ukrywała, że celem jej jest powrót do Bilardowej Ekstraklasy. Po pozyskaniu dwóch klasowych zawodników w osobach Romana Wasilewskiego i Pawła Krysińskiego realizacja tego celu wydawała się łatwiejsza.

Skład ekipy 2023 uzupełnili Kamil Sząszor, Jakub Bottcher i kapitan Mateusz Sząszor. Od pierwszego zjazdu to klub z Tczewa zdominował rozgrywki I ligi wygrywając 17 z 18 meczów. Prowadzenia w tabeli zawodnicy Europool Arkadii Tczew nie oddali do końca i pewnie awansowali to Bilardowej Ekstraklasy. Ogromne podziękowania dla całej piątki dzielnie walczących bilardzistów tczewskiej ekipy, dla sponsora Europool oraz samorządu miasta Tczewa.

Znakomicie w ostatnim zjeździe zagrali też bilardziści Arkadii II Tczew. Krzysztof Szczepański, Michał Stojałowski, Cezary Antczak i Kacper Konkel zdobyli 9 punktów i w ligowej tabeli zajęli siódme miejsce, dające utrzymanie w I lidze na sezon 2024.

Cele stawiane przed sezonem przed obydwoma tczewskimi drużynami zostały w 100% zrealizowane. Dobra gra wszystkich zawodników zaowocowała zdobyciem dużej przewagi nad rywalami zarówno w walce o awans jak i utrzymanie . Rok bilardowy 2024 zapowiada się bardzo ciekawie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • ED_gość_gość

    13.10.2023, 18:34

    gratulacje

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.