DECKA PELPLIN z kolejnym zwycięstwem - ruszyła maszyna!

Decka Pelplin (fot. mat .prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 40
Zespół DECKI PELPLIN wyjeżdżając do Wrocławia jechał z jasnym celem - 2 punkty wracają do Pelplina. Cel ten udało się osiągnąć, w stylu, którego nikt się nie spodziewał, a mówi o nim cała koszykarska Polska! Trzecie zwycięstwo w 1-lidze stało się faktem!

Pierwsza kwarta zwiastowała bardzo wyrównane spotkanie, obie drużyny grały agresywnie, co skutkowało pięcioma przewinieniami u obu drużyn. Grając punkt za punkt z maksymalną przewagą 4 punktów mówiło wszystkim, że będzie to trudne spotkanie.

W drugiej kwarcie DECKA PELPLIN włączyła 5-ty bieg! Gdzie jeszcze bardziej agresywna gra w obronie i ataku pozwoliła schodzić na przerwę z 6-punktowym prowadzeniem. Wygraliśmy kwartę 24:16, a punktowo tutaj wyróżnił się Marcin Chudy oraz Dawid Sączewski, którzy zdobyli najwięcej punktów.

Tradycją już się stało, że po przerwie nasza drużyna zyskuje drugi oddech, ale tym razem była to prawdziwie nowa jakość. Konsekwencja w grze, festiwal skuteczności - to wszystko spowodowało, że do ostatniej części gry wychodziliśmy z 11 punktowym prowadzeniem. Niestety też w trakcie tej ćwiartce na boisku upadł po akcji Marcin Chudy, który długo nie mógł się podnieść i dopiero przy asyście kolegów z drużyny udało mu się opuścić parkiet. Na ławce zapanowała cisza, którą przełamali zawodnicy jeszcze lepszą postawą na boisku.

Czwartą kwartę wszyscy kibice DECKI oglądali ze spokojem przez pierwsze 4 minuty, gdy gospodarze zbliżyli się do naszego zespołu na 3 punkty (65:68). Rozpoczął się thriller w Kosynierce. 2 minuty do końca meczu, na tablicy wynik 75:77, i chociaż gospodarze grają bez dwóch podstawowych zawodników, doprowadzają do remisu 80:80. W tym momencie nasi zawodnicy tracą piłkę i faulują Jana Wójcika. Pozostało niespełna 4 sekundy na tablicy, gdy Wójcik dołożył swoje 2 punkty i gdy emocje związane z meczem, który uciekł, zaczęły przybierać na sile - piłkę po wznowieniu otrzymał Paweł Dzierżak, przedryblował pół boiska i oddał rzut zza łuku równo z końcową syreną... CELNY! Zawodnicy DECKI podbiegli do kontuzjowanego Marcina Chudego aby razem z nim celebrować to zwycięstwo. #wDrużynieSiła

2 Punkty zasłużenie zostają u nas, jednak, aby wygrywać kolejne mecze, niewątpliwie nie można serwować kibicom i sobie takich końcówek.

TBS II Śląsk Wrocław 82 : 832 DECKA PELPLIN