XXIV Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

(fot. mat. prasowe)
Tczew - XXIV Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej
W czwartek 22 lipca odbył się turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Ze względu na warunki pogodowe pierwszy turniej mający się odbyć 08 lipca został odwołany.
Tym razem pogoda dopisała - minimalny wiatr, nie za wysoka temperatura sprawiły , że warunki do gry były bardzo dobre. W turnieju zaprezentowało się łącznie 18 zespołów - 4 7 w kategorii 4KOBIET, 6 w kategorii 40+ i 20 OPEN .


Zawody przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Dodatkowo każdy startujący zawodnik otrzymał prezent-niespodziankę, którą była pamiątkowa koszulka ufundowana przez TCSiR oraz sponsora NIERUCHOMOŚCI SZENROK.

W kategorii Pań mecze rozegrano jednej czteroosobowej grupie systemem każdy z każdym.
Od samego początku widać było kto będzie liderem tych rozgrywek - para Maja Pawlun i Olga Kędziora pewnie wygrały wszystkie swoje mecze zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęły Kamila Dusowska i Dominika Rodek, które przegrały tylko z w/w parą Pawlun:Rodek.

Kolejność meczy ułożyła się w taki sposób, że ostatni mecz był jednocześnie walką o trzecie miejsce w turnieju. Zwycięsko z tej walki wyszły Sara Skwierawska i Katarzyna Wróbel pokonując Natalię Leszman i Dorotę Duszyńską 21:18 - był to jednocześnie najbardziej zacięty mecz w tej grupie.

W kategorii 40+ ze względu na brak 2 z 8 zgłoszonych drużyn zmieniono system gry. Tak ja w kategorii kobiet mecze rozegrano jednej grupie systemem każdy z każdym.
Podobnie jak u Pań od samego początku dobrze znana w środowisku siatkarskim para Michał Pielak i Krzysztof Dusowski pokazała, że i w tym sezonie są w formie i wygrała wszystkie swoje miecze zajmując pewnie pierwsze miejsce.
Drugie miejsce wywalczyli Wojciech Zalewski i Denis Marchenko, trzeci byli Łukasz Ciesielski i Piotr Łazarski, czwarte miejsce przypadło Zbigniewowi Kowalskiemu i Robertowi Jędrzejczakowi.
Warto podkreślić, że walka o miejsca 2-3 w tej grupie była niesamowicie zacięta.

W kategorii OPEN na początku rozegrano mecze w dwóch grupach po cztery drużyny w systemie każdy z każdym, następnie wszystkie drużyny rozegrały mecze fazy pucharowej grając wg. "odwrotnej drabinki" 1A-4B ; 2A -3B itd . Ta nietypowa dla tej kategorii forma rozgrywek dawała "drugą szansę" nawet tym drużynom, które zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach. Niespodzianki jednak nie było.
Mecze o ostateczne lokaty były bardzo zacięte, drużyny zaciekle walczyły o każdy punkt.
W meczu o III miejsce lepsi okazali się Aleksander Lech i Andrzej Masiak (1 miejsce w gr B) wygrywając po bardzo dobrym meczy z parą Maciej Bąk i Michał Kaszowicz (3 miejsce w gr A) 21:18. W równie zaciętym finale ponownie spotkali się Sławomir Zemlik i Artur Kowalski (2 miejsce w gr A) i Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny (1 miejsce w gr A). Tym razem 21:19 wygrali Zemlik:Kowalski biorąc rewanż za porażkę w grupie.


Kolejny turniej odbędzie się 12 sierpnia.
Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl.
Zapisy na kolejny turniej ruszają 2 sierpnia o godzinie 12:00.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA