Mistrzostwa Okręgu i Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w biegach przełajowych

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - Mistrzostwa Okręgu i Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w biegach przełajowych

zobacz galerię zdjęć: 4
Tczew był organizatorem Mistrzostw Okręgu i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (kujawsko-pomorskie i pomorskie) w biegach przełajowych, które to Mistrzostwa honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Tczewa Pan Mirosław Pobłocki. Mistrzostwa odbyły się 20.11.2021 na zielonych ternach przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie.

W zawodach wzięło udział około 260 zawodników podzielonych na poszczególne kategorie. W Mistrzostwach Okręgu starty odbywały się w kategoriach i na dystansach : U 12 - 08, km , U 14 - 1 km, U18 - 2 km, U20 - 3 km i Seniorach, a w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików : U 16 - 1,5 km i 2,5 km kobiety oraz  2 km i 3 km mężczyźni. Rywalizacja przebiegała w atmosferze rywalizacji sportowej i z przestrzeganiem zasad fair play. Mistrzostwa Okręgu miały też za zadanie "przetarcia" przed jesiennymi Mistrzostwami Polski w biegach przełajowych , które zaplanowane są 27 listopada w Tomaszowie Lubelskim, na których zostanie też wyłoniona reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych w Dublinie. W zawodach startowali też zawodnicy miejscowego Klubu MKS Sambor Tczew. Bardzo dobre II miejsce wywalczył w kategorii U 12 Paweł Kryger , Artur Bąk (6), Zuzanna Kuchta i Oliwier Oliwier (10) miejsce, ponadto :  Magdalena Rudko (28), Michalina Szramke (32), Patryk Kryger  w kategorii U 14 zajął (11) miejsce, Majchrzak Kamil (17). W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików tczewscy reprezentanci uzyskali następujące miejsca: Konrad Banucha - (15) miejsce, Łukasz Waniewski - (20) , Adam Rudko -(24), Cyprian Styrbicki - (25), Oskar Lic - (26) miejsce. W klasyfikacji drużynowej woj. pomorskie zdobyło 48 pkt. a woj. kujawsko - pomorskie 29 pkt. Szczegółowe wyniki z poszczególnych biegów są zamieszczane na stronie: pomozla.com.pl.

Należy podkreślić że zawodnicy: Zuzanna Kuchta, Magdalena Rudko, Michalina Szramke, Konrad Banucha, Kamil Majchrzak, Łukasz Waniewski, Adam Rudko, Cyprian Styrbicki, Jan Wiśniewski pod okiem trenera Mariusza Maruta specjalizują się w dwuboju i trójboju nowoczesnym, a przełaj jest jedną z form podnoszenia umiejętności sportowej.

Zawody odbyły przy wydatnie pomocy sponsorów: 


Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku
Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku
Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkoatletycznego  w Gdańsku
Urzędu Miejskiego w Tczewie
Starostwa Powiatowego w Tczewie
Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie
Międzyszkolnego Klubu Sportowego Sambor w Tczewie

Składam też podziękowanie dyrektorowi PCS w Tczewie Panu Tomaszowi Tobiańskiemu  oraz Panom Przemysławowi Kościjańczuk oraz Mariuszowi Marut za wsparcie przy organizacji Mistrzostw. Dodatkowo serdeczne podziękowania kieruję na ręce młodzieży Aleksandrze Pałkowskiej, Agacie Żylis, Monice Fiedur, Kornelii Raszeja za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu zawodów.

Drukuj
Prześlij dalej