Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie

Basen, woda
Gdańska pływalnia 22 maja gościła ponad 400 zawodników z całego wybrzeża oraz Mławy, Elbląga, Bydgoszczy, Mogilna i Warszawy. Zawody zostały podzielone na 3 bloki. W pierwszym występowali młodzi pływacy w kategorii 8-9 lat, w drugim 10-12 lat i w trzecim bloku 13-15 lat. W tak silnie obsadzonych zawodach brali udział nasi młodzi pływacy z UKS 2 Tczew. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze odnosząc sukcesy indywidualne i sztafetowe. Warto podkreślić, że zawodnicy (w liczbie 34 osób) pobili 50 swoich rekordów życiowych i ustanowili kolejnych 11 nowych życiówek.

Wśród najmłodszych nie mieliśmy swoich reprezentantów więc dla naszego klubu zawody zaczęły się od 2 bloku. Zawodnicy rywalizowali w stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym na dystansie 50 m oraz w stylu zmiennym na dystansie 100 m.

W stylu motylkowym Michalina Szramke zajęła VI miejsce a Artur Bąk IV miejsce. W stylu grzbietowym Maja Głomska poprawiła swój rekord o ponad 4 s i zajęła IV miejsce, Klaudia Głomska finiszowała jako VII oraz w kategorii 12-latek Maja Dąbrowska zajęła IV miejsce. Wśród chłopców Miłosz Miklis zajął II miejsce a Paweł Tocewicz IV miejsce. Natomiast Matczak Jacek, Szymkiewicz Lucjan, Klofczyński Mateusz i Papke Paweł zajęli odpowiednio VII, VIII, IX i X miejsce. W stylu klasycznym Gburek Zuzanna zajęła IV miejsce a Magdalena Rudko V miejsce. Wśród chłopców Marcel Leleniewski poprawiając swój rekord o prawie 6 s zajął III miejsce. W stylu dowolnym wystartowało najwięcej zawodników. Maja Głomska zajęła V miejsce a siostra Klaudia VII. W roczniku 2009 Michalina Szramke pobiła swój rekord o ponad 6 s i zajęła IV miejsce. Na V miejscu finiszowała Maja Dąbrowska a VIII Oliwia Grabowska. Wśród chłopców Miłosz Miklis był V a Paweł Tocewicz X. W starszym roczniku znowu dał o sobie znać Marcel Leleniewski, który zajął VII miejsce. Na zakończenie tego bloku rywalizowano w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Dziewczęta w składzie: Rudko Magdalena, Bizewska Liliana, Gburek Zuzanna i Szramke Michalina zajęły IV miejsce. Chłopcy w składzie: Matczak Jacek, Szymkiewicz Lucjan, Papke Paweł i Klofczyński Mateusz zajęli III miejsce i odebrali puchar.

Trzeci blok najstarszych zawodników obfitował w bardzo wyrównaną walkę. Nasi zawodnicy walczyli bardzo ambitnie co dało efekt. Rywalizacja toczyła się w stylu motylkowym na 50 m, stylu grzbietowym na 100 m, stylu klasycznym na 50 m, stylu dowolnym na 100 m i stylu zmiennym na 200 m. Oczywiście na koniec odbyły się sztafety.

Wśród 14-latek Zuzanna Tybus była V a Wiktoria Wołyńska VI. W najstarszej kategorii Katarzyna Murawska była IV. Wśród chłopców (13 lat) Filip Bąk poprawiając swój rekord o 5 s zajął IV miejsce. Cyprian Styrbicki (14 lat) zajął IV miejsce, Kacper Rohda VIII i Łukasz Waniewski IX miejsce. W stylu grzbietowym Klaudia Kokot zajęła II miejsce. Wśród chłopców Daniel Winiarski
zajął II miejsce a Adam Rudko V miejsce. W sprincie stylu klasycznego Zofia Szymkiewicz zajęła I miejsce a Nikola Modzelewska II miejsce. Wśród chłopców Victor Borycki zajął IV miejsce a Ryszard Balcerowicz VI miejsce. Natomiast Konrad Banuch (14 lat) swoją kategorię zwyciężył i zajął I miejsce. W stylu dowolnym Klaudia Kokot zajęła IV miejsce a Zuzanna Tybus VI. Modzelewska Nikola (15 lat) zajęła II miejsce, Szymkiewicz Zofia IV miejsce a Murawska Katarzyna V miejsce. Wśród chłopców (13 lat) Victor Borycki zajął IV miejsce a Ryszard Balcerowicz pobijając swój rekord o blisko 8 s zajął VII miejsce. Popis natomiast dali zawodnicy 14- letni. Konrad Banucha znowu zwycięski i I miejsce a Daniel Winiarski poprawiając swój rekord życiowy o ponad 11 s zajął IV miejsce. Igor Brzuchalski finiszował na VI miejscu a Cyprian Styrbicki na VII miejscu. W stylu zmiennym Filip Bąk (13 lat) zajął II miejsce. Na koniec zawodów odbyły się sztafety 4x50 m stylem dowolnym. Zawodnicy (13 lat) w składzie: Kamil Majchrzak, Victor Borycki, Ryszard Balcerowicz i Filip Bąk zajęli III miejsce. Starsi koledzy (14 lat) w składzie: Konrad Banucha, Cyprian Styrbicki, Igor Brzuchalski i Daniel Winiarski zwyciężyli zajmując I miejsce.

Należy dodać, że w zawodach wystąpili również tczewscy zawodnicy w barwach UKS "Żabianka" Gdańsk: