Wielki sukces łuczników konnych z Opalenia

Sukces łuczników (fot. mat. prasowe)
Wielki sukces łuczników konnych z Opalenia

zobacz galerię zdjęć: 2
W dniach 28.04-01.05.2023 odbyły się międzynarodowe zawody w Łucznictwie Konnym "12th International Mounted Archery Games Grunwald 2023". Klub Ks Strzała Opalenie, który jest jednym z większych w Polsce, reprezentowali juniorzy Nikola Puncewicz na koniu Iron oraz Sebastian Prokop na koniu Arkadasz, a także w kategorii senior Krystian Mróz na koniu Karunia.

Przez trzy dni nasi zawodnicy rywalizowali na torze Raid, Tower i Qabaq z zawodnikami z ośmiu krajów: Polski, Indonezji, Turcji, Czech, Finlandii, Szwajcarii, Wielka Brytanii oraz Hiszpanii. Konkurencje polegały na trafianiu w galopie do celów ustawionych wzdłuż 90m toru. W konkurencji Raid najpierw do dwóch tarcz, następnie do trzech, w konkurencji Tower do 3 tarcz ustawionych w formie wieży na środku toru, a w konkurencji Qabaq do tarczy stojącej oraz 60 cm metalowego dysku zawieszonego na 8m słupie. Wyniki kształtowały się następująco:

Tor koreański 233: Sebastian Prokop - miejsce I - Nikola Puncewicz- miejsce VI Krystian Mróz- miejsce III
Tower 90: Sebastian Prokop - miejsce I - Nikola Puncewicz - miejsce V Krystian Mróz- miejsce VIII
Quabag: Sebastian Prokop - miejsce I - Nikola Puncewicz - miejsce XI Krystian Mróz- miejsce III


Dodatkowo w sobotnie popołudnie nasi zawodnicy Nikola Puncewicz i Krystian Mróz wystartowali pieszo w zawodach tarczowych w kategorii Zakier. Nikola Puncewicz zajęła - III miejsce a Krystian Mróz - I miejsce.

Reprezentantom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Łucznictwo konne to forma sportu, która przyciąga uwagę na różnych imprezach i zawodach. Dzięki temu, że jest to rzadko spotykana dyscyplina sportowa, można w niej osiągnąć wiele sukcesów i zdobyć nagrody.

Jeśli interesujesz się jazdą konną i chcesz rozwinąć swoje umiejętności, łucznictwo konne jest doskonałym wyborem. To ciekawa, nietypowa i ekscytująca forma sportu, która pozwala na doskonalenie zarówno umiejętności jeździeckich, jak i umiejętności strzeleckich. Zacznij trenować już dziś i pozwól sobie na odkrycie nowych umiejętności i pasji!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Karol_gość

  10.05.2023, 17:18

  Wielkie brawa:-).

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx2.xx9 
 • Znajomy znajomego _gość

  11.05.2023, 13:44

  Gratulacje!

  Coś ciekawego.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx2.xx0 
 • dick_gość

  12.05.2023, 08:30

  Wow!

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA