XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - turniej IV

Turniej (fot. TCSiR)

zobacz galerię zdjęć: 3
W czwartek 15 sierpnia po dwu tygodniowej przerwie na boiska TCSiR powróciło Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Długi weekend spowodował, że frekwencja na turnieju była niska. Do udziału w turnieju zgłosiło się tylko 24 zespoły. ( 10 OPEN, 6 kobiet i 8 w kategorii 40+).

W kategorii Pań najlepsze okazały się Patrycja Deja i Karina Kuźmicz, które w finale dość łatwo pokonały Katarzynę Wontor i Magdalenę Obszańską 21:13. Duet Wontor : Obszańska mimo przegranej w finale awansowały na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W meczu o trzecie miejsce Olga Klein i Daria Szyjkowska pokonały debiutujące w tegorocznym GP Magdalenę Dziemianowicz i Alinę Tumidajewicz 21:16.
Pod nieobecność liderów kategorii + 40 zwycięstwo odnieśli goniący czołówkę Piotr Łazarski i Łukasz Ciesielski pokonując w finale Krzysztofa Rózgę i Roberta Zilz 21:16. Dzięki zwycięstwu Łazarski : Ciesielski tracą tylko jeden punk do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. W meczu o 3 miejsce z potyczki zwycięsko wyszli Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak pokonując po ciekawym meczu wiceliderów - Roberta Karnowskiego i Radosława Chabowskiego 21:18.

Ze względu na niską frekwencję i chęć pokazania ducha rywalizacji zawodnicy kategorii OPEN zdecydowali, że chcą rozgrywać mecz do dwóch wygranych setów wynikiem czego byliśmy świadkami bardzo ciekawych spotkań, dwa mecze zakończyły się dopiero po tie-break'u. W finale doszło do starcia na "szczycie" mecz rozgrywali liderzy Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny oraz vice liderzy Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak. Po bardzo zaciętym i widowiskowym meczu zwycięstwo odnieśli Brange : Zbrzźny wygrywając 21:18, 21:19. Mecz o III miejsce również był bardzo wyrównany. Walka była na tyle zacięta, że rozstrzygnięcia przyniósł dopiero trzeci set. Ze starcia zwycięsko wyszli Maciej Bąk i Bartosz Bąk pokonując debiutantów Dawida Glanera i Marka Sanewskiego 2:1 (24:22, 10:21, 16:14).

Za tydzień, 22 sierpnia przedostatni - piąty turniej.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK i ZEGRMISTRZ Wojciech Brange
Partner: Studio WARIAT - znakowanie odzieży, gadżety reklamowe.