"Piątka" podbiła Olsztyn

Koszykarki "Piątki" podczas meczu w Olsztynie (fot. tcz.pl)
Koszykarki UKS "Piątka-Foto Gocha" Tczew, wygrywając szósty mecz z rzędu, zakończyły pierwsza rundę rozgrywek grupowych bez porażki i są zdecydowanym liderem grupy B międzywojewódzkiej ligi kadetek.

Zawodniczki KKS Olsztyn zaczęły spotkanie z dużym animuszem, co przy licznych błędach tczewianek pozwoliło wygrać I kwartę 26:22. Tczewianki zmieniły sposób obrony na strefową i od razu uwidoczniła się ich przewaga. W drugiej połowie niemoc strzelecką przełamała Karolina Gabrychowska, zdobywając 20 pkt z całej zdobyczy 25 pkt. właśnie w ostatnich 15 min. Niecodzienną skutecznością wykazała się Eliza Bednarska trafiając 5 razy za 3 pkt - tym samym wyrównując rekord ligi. Od tego sezonu jest to tym trudniejsze, że linia rzutów za trzy została przesunięta o pół metra i wynosi 6 m 75 cm. Właśnie te 3 punktowe rzuty pozwalały zawodniczkom Piątki na spokojne kontrolowanie przebiegu meczu, a olsztyniankom wyraźnie podcinały skrzydła.

Dobre zawody w barwach tczewskich rozegrała Agata Wiśniewska i niezawodna Aleksandra Ostruszka. Na boisku zadebiutowała Aleksandra Rytlewska córka znanej tczewskiej koszykarki Małgorzaty Misiorny (dawniej Unia Comes Tczew). Ola mimo, ze dwa lata młodsza radziła sobie dobrze i zapowiada się na bardzo dobrą koszykarkę. Cała drugą rundę zawodniczki Piątki rozgrywać będą mecze w hali II LO, na której już za kilka dni zostaną zawieszone nowe konstrukcje koszowe, na które młode koszykarki niecierpliwie czekają.