Bieg Papieski 2021 za nami

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Bieg Papieski 2021 za nami
238 zawodników i zawodniczek w Biegu Głównym na 10 kilometrów oraz 136 młodych adeptów w Biegach Towarzyszących dla dzieci i młodzieży, te liczby w najlepszym stopniu podsumowują to, co wydarzyło się 6 czerwca na Stadionie Miejskim w Pelplinie. Kolejna edycja Biegu Papieskiego przeszła do historii, cieszymy się że po raz kolejny byliście z nami!

Wyniki sportowej rywalizacji w Biegach Towarzyszących dla dzieci i młodzieży:

DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2014 I MŁODSZE:

1 miejsce - Lena Zaremba (Tczew)

2 miejsce - Aleksandra Ćwiklińska (Zelgoszcz)
3 miejsce - Sara Nelke (Tczew)

CHŁOPCY ROCZNIK 2014 I MŁODSI:

1 miejsce - Igor Kuc (Bloczek Team Pelplin)
2 miejsce - Marcel Śledź (Pelplin)
3 miejsce - Jakub Trzciński (Przedszkole Sióstr w Tczewie)

DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2012/2013:

1 miejsce - Lena Wolańska (Rumia)
2 miejsce - Agnieszka Szweda (Morsy Zblewo)
3 miejsce - Marta Delewska (ZKiW Kulice)

CHŁOPCY ROCZNIK 2012/2013:

1 miejsce - Tymoteusz Rosiak (Kwidzyn)
2 miejsce - Fabian Krawczyk (SP nr 8 Starogard Gd.)
3 miejsce - Alan Kowalczyk (ZKiW Rudno)


DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2010/2011:

1 miejsce - Magda Laskowska (Bloczek Team Pelplin)
2 miejsce - Laura Szwedowska (KS GP "Sprint" Kulice)
3 miejsce - Agata Mieczkowska (Lubichowo)

CHŁOPCY ROCZNIK 2010/2011

1 miejsce - Jakub Kuc (Bloczek Team Pelplin)
2 miejsce - Ryszard Szweda (Morsy Zblewo)
3 miejsce - Julian Kulczyński (ZKiW Kulice)

DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2007/2008/2009:

1 miejsce - Hanna Delewska (ZKiW Kulice)
2 miejsce - Jagoda Choinska (KS GP Sprint Kulice)
3 miejsce - Olga Gerowska (Skowarcz)

CHŁOPCY ROCZNIK 2007/2008/2009

1 miejsce - Jan Delewski (ZKiW Kulice)
2 miejsce - Konrad Choinski (KS GP Sprint Kulice)
3 miejsce - Filip Wszelak (ZKiW Kulice)

DZIEWCZĘTA ROCZNIK 2005/2006


1 miejsce - Dominika Kozłowska (KS GP Sprint Kulice)
2 miejsce - Wiktoria Wiecka (LLKS Ziemia Kociewska Skórcz)
3 miejsce - Zuzanna Brosze (ZKiW nr 1 Pelplin)

CHŁOPCY ROCZNIK 2005/2006

1 miejsce - Karol Makiła (Starogard Gdański)
2 miejsce - Kacper Roskosz (Pelplin)
3 miejsce - Bartłomiej Sijka (KS Sokół Zblewo)


Wyniki Biegu Głównego w kategoriach OPEN, kategoriach wiekowych oraz kategoriach dodatkowych:


KATEGORIA OPEN KOBIET

1 miejsce - Kamila Grzonka (KS Sokół Zblewo) - 0:39:56
2 miejsce - Małgorzata Tuwalska (LKS Zantyr Sztum) - 00:40:38
3 miejsce - Katarzyna Puczyłowska (Olecko Biega) - 00:42:36

KATEGORIA OPEN MĘŻCZYZN

1 miejsce - Mateusz Niemczyk (KS Prefbet-Sonarol) - 0:33:07
2 miejsce - Sebastian Szymański (Ruliński Running Team) - 0:33:17
3 miejsce - Patryk Sowiński - (Biegający Tczew) - 0:33:45

KATEGORIA KOBIET DO 19 LAT

1 miejsce - Sandra Mańka (DKS Powiśle Dzierzgoń) - 0:46:34
2 miejsce - Wiktoria Cylkowska (Biegam Bo Lubię Pelplin) - 1:37:49

KATEGORIA KOBIET 20-29 LAT

1 miejsce - Marita Tomaszek (Gmina Gardeja Biega) - 0:50:29
2 miejsce - Magdalena Boschke (Pelplin) - 0:55:04

KATEGORIA KOBIET 30-39 LAT

1 miejsce - Marta Szumacher (Gdańsk) - 0:44:47
2 miejsce - Katarzyna Szubert (SKL Filippider BBL Starogard Gd) - 0:49:25
3 miejsce - Adriana Skweres (KS GP Sprint Kulice) - 00:49:25

KATEGORIA KOBIET 40-49 LAT


1 miejsce - Elżbieta Tuwalska (LKS Zantyr Sztum) - 0:43:12
2 miejsce - Anna Serkowska (Akademia Biegowa Kartuzy) - 0:47:44
3 miejsce - Dorota Czechowska (Biegający Tczew) - 0:48:55

KATEGORIA KOBIET 50-59 LAT

1 miejsce - Marianna Maliszewska (Elbląg) - 0:56:49
2 miejsce - Urszula Ruchlewicz (Sztum) - 1:04:26
3 miejsce - Katarzyna Krawczyk (Energa Gdańsk) - 1:06:22

KATEGORIA KOBIET 60 LAT I WIĘCEJ

1 miejsce - Bożena Fierek (Aktywni Borowiacy Czersk) - 0:50:57
2 miejsce - Ewa Ossowska (KS Sokół/Morsy Zblewo) - 0:56:30

KATEGORIA MĘŻCZYZN DO 19 LAT

1 miejsce - Leon Gajdus (LLKS Ziema Kociewska Skórcz) - 0:36:43
2 miejsce - Jakub Sobieraj (Belta Team Gdańsk) - 0:41:01
3 miejsce - Mateusz Kacperski (DKS Powiśle Dzierzgoń) - 0:44:25

KATEGORIA MĘŻCZYZN 20-29 LAT

1 miejsce - Michał Lewandowski (LLKS Ziemia Kociewska Skórcz) - 0:33:47
2 miejsce - Paweł Moskal (Kurzętnik) - 0:34:07
3 miejsce - Krzysztof Białkowski (Gmina Gardeja Biega) - 0:36:12

KATEGORIA MĘŻCZYZN 30-39 LAT

1 miejsce - Filip Jańczak (Środa Wielkopolska) - 0:35:39
2 miejsce - Marcin Tur (Grupa Malbork/Biegaj z Bartkiem) - 0:36:10
3 miejsce - Łukasz Gapiński (Start Team Wąbrzeźno) - 0:37:15

KATEGORIA MĘŻCZYZN 40-49 LAT

1 miejsce - Mariusz Glugla (Runners Świecie) - 0:36:06
2 miejsce - Wiesław Sosnowski (Gniszewo) - 0:36:20
3 miejsce - Dominik Szamocki (Śliwice) - 0:36:47

KATEGORIA MĘŻCZYZN 50-59 LAT

1 miejsce - Mariusz Węsiora (Diabelski Pioruny) - 0:39:26
2 miejsce - Jacek Czabaj (Kwidzyn Biega) - 0:41:06
3 miejsce - Bogumił Cyron (Biegające Śliwice) - 0:42:04

KATEGORIA MĘŻCZYZN 60-69 LAT

1 miejsce - Bogdan Cebula (LKS Zantyr Sztum) - 0:40:00
2 miejsce - Jarosław Połomski (Trunsformacja Gniewu) - 0:44:48
3 miejsce - Józef Szatkowski (Morsy Grudziądz) - 0:45:32

KATEGORIA MĘŻCZYZN 70 LAT I WIĘCEJ

1 miejsce - Tadeusz Orlikowski (Biegająca Gdynia) - 0:48:47
2 miejsce - Jerzy Tumiłowicz (Traktor Team Gmina Kwidzyn) - 0:51:24
3 miejsce - Adam Piątek (Elbląg) - 0:52:48


KATEGORIA MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY PELPLIN - KOBIETY

1 miejsce - Adriana Skweres (KS GP Sprint Kulice) - 0:49:25
2 miejsce - Magdalena Boschke (Pelplin) - 0:55:04
3 miejsce - Wioleta Frątczak (Pelplin) - 0:56:17

KATEGORIA MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY PELPLIN - MĘŻCZYŹNI

1 miejsce - Dariusz Styś (Pelplin) - 0:37:45
2 miejsce - Marcin Mikuś (Pelplin) - 0:38:30
3 miejsce - Michał Zieliński (Pelplin) - 0:42:44

MISTRZOSTWA POLSKI URZĘDNIKÓW - KOBIETY

1 miejsce - Małgorzata Tuwalska (LKS Zantyr Sztum) - 0:40:38
2 miejsce - Agnieszka Michna (Pelplin) - 0:58:01
3 miejsce - Ewa Nowogrodzka (Kwidzyn) - 01:18:52

MISTRZOSTWA POLSKI URZĘDNIKÓW - MĘŻCZYŹNI

1 miejsce - Łukasz Gapiński (Start Team Wąbrzeźno) - 0:37:15
2 miejsce - Andrzej Sakrajecki (Rytm Czechowice-Dziedzice) - 0:39:41
3 miejsce - Krzysztof Włoch (KS Sokół Zblewo) - 0:43:01

KATEGORIA DRUŻYNOWA

1 miejsce - LKS Zantyr Sztum (Sławomir Najda, Bogdan Cebula, Małgorzata Tuwalska, Marcin Klonowski, Tuwalska Elżbieta)

KATEGORIA RODZINNA

1 miejsce - Dobromił Czarnecki i Artur Czarnecki (Borkowo).

Pełnie wyniki są dostępne pod linkiem:
https://elektronicznezapisy.pl/event/5541/results.html

Dziękujemy bardzo:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Pelplin Mirosławowi Chyle za objęcie imprezy patronatem
Wszystkim funkcjonariuszom Policji zaangażowanym w organizację biegu,
OSP z Gminy Pelplin,
Straży Miejskiej z Pelplina,
Starostwu Powiatowemu w Tczewie,
Firmie FAN - TOM odpowiedzialnej za opiekę medyczną,
Firmie PELKOM,
Klubowi KP GP "Sprint" Kulice,
Fotografowi Romanowi Hudzikowi,
Zespołowi Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie,
Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Pelplinie
SPIN Factory
Mateuszowi Spadik
Elektroniczne zapisy
Klub Kociewiak
Najlepszym wolontariuszom i ludziom dobrej woli na świecie: Danielowi i Agnieszce Michna, Paulinie Ostrowskiej, Kasi i Laurze Piechowskim, Grzegorzowi Watkowskiemu, Valerii i Kubie Wójcickim, Zbigniewowi Komorowskiemu.

Specjalne podziękowania od dyrektora Piotra Wojciechowskiego dla wszystkich pracowników Pelplińskiego Centrum Sportu za ogrom pracy przy organizacji Biegu Papieskiego 2021.

Do zobaczenia za rok !

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA