Przegrana w Rzeszowie

(fot. mat. prasowe)
W 20 kolejce Pogoń udała się do Rzeszowa aby rozegrać spotkanie z tamtejszą Resovią. W pierwszej połowie tczewianki stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, jednakże tylko jedną zamieniły na bramkę. W sytuacji 1x1 z bramkarką znalazła się Viktoria Osowska. Podczas próby minięcia lepsza okazałą się broniącą, jednakże po interwencji bramkarki, piłka znalazła się pod nogami Jędrzejewskiej, a ta technicznym strzałem umieszcza piłkę w bramce.

Resovia Rzeszów 3 - 2 Pogoń Dekpol Tczew

Bramki:
45` Julia Jędrzejewska
47` Magdalena Sobal (Agnieszka Rembalska)

50` Klaudia Gajdur
63` Martyna Strasińska
74` Gabriela Kaput

Druga połowa zaczęła się świetnie dla tczewianek. Dwie minuty po rozpoczęciu gry dobrym dośrodkowaniem Magdę Sobal obsłużyła Agnieszka Rembalska. Napastniczce pozostało tylko dołożyć nogę. Niestety później strzelały już tylko gospodynie. W 50 minucie po niefortunnym błędzie przy otwarciu gry, swoje trafienie zalicza Klaudia Gajdur. Trzynaście minut później, dośrodkowanie Karoliny Bednarz na bramkę zamienia niepilnowana Martyna Strasińska. Po rozpoczęciu z środka boiska, rajdem popisała się Weronika Dziadzio, wpadając w pole karne zostaje nieprzepisowo zatrzymana i sędzia wskazuje na jedenastkę. Niestety w tej sytuacji myli się Magdalena Sobal. Ostatnie słowo należało do rzeszowianek. Z bliskiej odległości Natalię Niemaszyk pokonuje Gabriela Kaput.

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. W najbliższą sobotę o godzinie 13:00 na własnym stadionie Pogoń podejmuje Polonię Środa Wielkopolska. A na ostatni mecz sezonu 29 maja zawodniczki z Tczewa udadzą się do Częstochowy gdzie podejmą tamtejszą Skrę.