Wygrana Pogoni z SWD Wodzisław Śląski

Pogoń (fot. mat .prasowe)
1 LIGA KOBIET - SWD Wodzisław Śląski 2 - 4 Pogoń Dekpol Tczew.

Bramki (asysty):

10' Viktoria Osowska (Martyna Tryka)
33' Oliwia Aronowska (Julia Jędrzejewska)
61' SWD Wodzisław Śląski

73' Paulina Magulska (Agnieszka Rembalska)
77' SWD Wodzisław Śląski
89' Sara Podsiadło

W 9 kolejce Pogoń podejmowała SWD Wodzisław Śląski, zespół, z którym kilkakrotnie tczewianki mierzyły się, jednakże tylko w rozgrywkach futsalowych. Pierwsza połowa bardzo dobra, jak nie wzorowa w wykonaniu zawodniczek z Tczewa. Pogoń była stroną dominującą czego dowodem są dwie zdobyte bramki. Pierwsza autorstwa Viktorii Osowskiej, która wykorzystała podanie od Martyny Tryki. W 30 minucie podwyższenie na dwa do zera. Swoje pierwsze trafienie w 1 lidze zdobyła Oliwia Aronowska, która wykazała się dużym spokojem mijając na 30 metrze wychodzącą do piłki bramkarkę. Posłanie futbolówki do bramki było formalnością. Gra pogonianek wyglądała bardzo dobrze. W drugiej połowie przewagę na boisku osiągnął jednak zespół SWD. Zdobyta bramka w 61 minucie uskrzydliła gospodynie. Tczewska drużyna jednakże skutecznie się broniła, a także stworzyła sobie kilka sytuacji po kontratakach. Bramkę na trzy do jednego zdobyła kapitan Magulska. Kilku minut później pewnie wykorzystany rzut karny przez zawodniczkę SWD. Zespół z Wodzisławia dalej ambitnie walczył aby zdobyć chociażby jeden punkt w tym spotkaniu, jednakże świetnie w bramce tego dnia spisywała się bramkarka Anna Kowalik. Pod koniec spotkania Sara Podsiadło podwyższyła wynik na 4 do 2 dla Pogoni i tą bramką zamknęła wynik spotkania. Wielkie Gratulacje dla naszych zawodniczek.

W następnej kolejce podejmiemy Tarnovię Tarnów. Mecz odbędzie się 31 października (sobota), o godzinie 12:00 na własnym stadionie w Tczewie, przy ulicy Elżbiety 21A.