Mistrzostwa Polski Masters Psary 2022. Koszulka z Orłem na piersi zostaje w Tczewie

(fot. Oliwia Kamińska)
Tczew - Mistrzostwa Polski Masters Psary 2022. Koszulka z Orłem na piersi zostaje w Tczewie
"Po emocjonującej walce, drużynowej współpracy i wielkim sportowym wysiłku przywozimy do domu 2 medale z Mistrzostw Polski Masters" - relacjonuje grupa kolarska Gryf Tczew.

Wymagająca trasa i niesamowity upał czekały na kolarzy podczas szosowych Mistrzostw Polski Masters w Psarach. W zależności od kategorii wiekowej do pokonania były 2,3 lub 4 rundy po 31,5km. Każda runda to 350 m przewyższeń więc było co jechać. Najlepszy sportowy wynik osiągnęliśmy w kategorii wiekowej M70B. Po akcji zainicjowanej na najcięższym podjeździe na trasie uformował się 4 osobowy odjazd z dwoma naszymi zawodnikami w składzie. Wzorowa współpraca i bardzo dobra taktyka spowodowała, że o medalach zadecydował czwórkowy finisz. Nasz Zbigniewa Bielski został Mistrzem Polski a Edmund Grabowski zdobył brązowy medal.

"Zależało Nam, aby wspólnie dojechać w czwórkę do linii mety. Wiedziałem, że jeśli Zbysiu przetrzyma najcięższy podjazd w ucieczce to na finiszu będzie bezkonkurencyjny. On nadal to ma, te niesamowite przyspieszenie dlatego byłem spokojny o wynik. W odjeździe mieliśmy godnych przeciwników, wielkich mistrzów ale byliśmy we dwóch a to działało zdecydowanie na naszą korzyść"- powiedział Edmund Grabowski po mecie wyścigu.


Na starcie w Psarach stanęło 5 naszych zawodników. W poszczególnych kategoriach wiekowych zajęli następujące miejsca:

Zbigniew Bielski 1 miejsce M70B
Edmund Grabowski 3 miejsce M70B
Jarosław Kowalczyk 19 miejsce M30
Marek Molfa 16 miejsce M60B
Benedykt Szulczyk 13 miejsce M70A
Dziękujemy i gratulujemy
fot. Oliwia Kamińska

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA