Tcz.pl logo

Szukaj

Rada Powiatu nadal bez wiceprzewodniczącego

Starostwo Powiatowe w Tczewie (fot. tcz.pl)
Rada Powiatu nadal bez wiceprzewodniczącego
Na październikowej sesji Rady Powiatu po raz kolejny nie doszło do wyboru wiceprzewodniczącego powiatowego gremium. Punkt zdjęto z porządku obrad.

Punkt zdjęto wcześniej z programu wrześniowej sesji. Tym razem wniosek o wycofanie punktu z porządku sesji złożył radny Jacek Ruda, szef struktur Koalicji Obywatelskiej w Radzie Powiatu:

Rozumiem, że są jakieś problemy, jeśli chodzi o uzgodnienia w koalicji, ale chyba było dość czasu przed sesję, żebyście się państwo porozumieli. To trochę niepoważne. Proszę o szersze uzasadnienie - mówi radny Roman Małecki, szef klubu PiS. - Dla mnie to też niezrozumiałe, że kolejny raz zmieniamy porządek obrad z tego tytułu - mówiła radna Grażyna Antczak (Samorząd od Nowa).


Jak każdy radny korzystam ze swojego prawa - mówił Jacek Ruda - Taka jest decyzja naszego klubu.


Zmiany w porządku obrad wymagają większości formalnej - czyli wniosek musiało poprzeć conajmniej 12 radnych. Ostatecznie 13 radnych było za zdjęciem punktu z porządku obrad, 9 osób się wstrzymało. Temat wróci zatem najprawdopodobniej na listopadowej sesji.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • +1

    TW GAJEW_gość

    04.11.2025, 09:24

    RADA POWIATU

    Pewnie nie ma zgody na sołtysową która wystawiła opozycję a zarazem zdradziła PnP.a TW GAJEW naciska na starostę bo ma 5 osób w klubie . Klub składa się z ludzi o wątpliwej moralności ?.

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx0.xx8  #
  • +1

    Rudy_gość

    04.11.2025, 09:59

    KOMBINUJE

    przeszła sołtysowa na stronę wymuszaczy i myśli że jej się należy wice . Sołtysowa przeszła na stronę TW i Rasputina ale zdradziła Mirka i innych to jest dopiero obłuda fuj fuj fuj.

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx0.xx8  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.