Ostatnie poważniejsze prace przeprowadzono w 2008 roku (fot. tcz.pl)
odbyło się
28
06.2010
Poniedziałek

Prawdopodobnie nie na trzy miesiące, ale na miesiąc zostanie wyłączony z ruchu most przez Wisłę. Tak wynika ze wstępnych kalkulacji firmy, która będzie realizować prace remontowe. Ruch na moście zostanie zamknięty 28. czerwca
Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac remontowych na Moście Tczewskim. Zadanie będzie realizować gdańska firma Kabex. Koszty remontu mają zamknąć się w kwocie 320 tys. zł - przypomnijmy, że z prośbą o partycypowanie w kosztach remontu powiat zwrócił się do gmin nadwiślańskich korzystających z mostu. Na apel odpowiedziała jedynie gmina Lichnowy, która w swoim budżecie zabezpieczyła 50 tys. złotych. Na czas prac remontowych osoby dojeżdżające do Tczewa z Lisewa, czy Nowego Stawu, będą musiały korzystać z objazdu przez most w Knybawie. Prace ruszą 28. czerwca.
Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac remontowych na Moście Tczewskim. Zadanie będzie realizować gdańska firma Kabex. Koszty remontu mają zamknąć się w kwocie 320 tys. zł - przypomnijmy, że z prośbą o partycypowanie w kosztach remontu powiat zwrócił się do gmin nadwiślańskich korzystających z mostu. Na apel odpowiedziała jedynie gmina Lichnowy, która w swoim budżecie zabezpieczyła 50 tys. złotych. Na czas prac remontowych osoby dojeżdżające do Tczewa z Lisewa, czy Nowego Stawu, będą musiały korzystać z objazdu przez most w Knybawie. Prace ruszą 28. czerwca.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.






![Tczew - Bazgrołki - koncert [KONCERT PRZEŁOŻONY]](/_ramfs/foto-webp/37e87ba0-8080.webp)
























Komentarze (13)
dodaj komentarz
_gość
20.06.2010, 07:19
mosttczewianka
To jest Most Lisewski, przynajmiej taka jest pierwotna nazwa i tak był nazywany ten most przez "starych" tczewiaków.
raven_gość
22.06.2010, 20:58
I niech go zrobią raz a porządnie...
mieczyslaw
27.06.2010, 11:14
raven, tez bym tak chcial,
pewnie wiekszosc z nas, ale nie oszukujmy sie, 350tys PLN to kropla w morzu potrzeb i za taka kase, to oni moga jedynie zrobic drobna kosmetyke.
_gość
26.06.2010, 15:02
nooo wkońcu Zrobią ten most lisewski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo tam strach chodzić po nim .....!!!!! ;/
tczewiak_gość
27.06.2010, 11:23
za 320 klocków to oni za dużo nie wyremontują
kajakiem, po co most :)_gość
27.06.2010, 15:47
most Tczewski? pół Tczewski pół Lisewski .. jedni tak drudzy inaczej .. dla mnie to zawsze była 'nadrzeczna ruina' .. ale bez niego trochę ciężko niektórym będzie .. a kasa, no cóż , więcej nie dadzą to będą mieli zrobione na tyle ile zapłacą .. za rok znowu zamną bo Ci zrobią na odpier .. bo kasy mało ..
bee_gość
27.06.2010, 17:36
to fajna firma ze z 3miesiecy zrobila 1 haha i znowu pozalepiaja co nieco i wystarczy
PogodneMyśliJohnnegoBravo
27.06.2010, 23:15
brawo gmina Lichnowy!
Taka mała gmina i dała rade uzbierać, pokazała że można na coś konkretnego zaoszczędzić i przeznaczyć Nasi radni bezradni brać z nich przykład a nie pieniądze przeznaczać na pomnik zimnego Lecha czy inne głupoty!
hehehe
28.06.2010, 09:00
...
co by nie było - to dobrze, że w ogóle "coś" zrobią - bo jak by nie zrobili - to byśmy mogli podziwiać łączkę pod mostem - przez most, p.s. - nie trzeba wydawać od razu majątku, deski które są podstawą nawierzchni jezdni - wciąż mają się dobrze, więc dość już tego malkontenctwa, dobrze ? a jak myślicie - w jaki sposób inne drogi są naprawiane ? konewka z asfaltem i jechane - tak więc czemu i mostu tak nie naprawiać?? wszędzie się sprawdza to i tu przejdzie :)))
robak
28.06.2010, 13:11
na wielki remont mostu kasy nie ma i z publicznych pieniędzy nigdy nie będzie; ten most nie pełni żadnej strategicznie ważnej funkcji; zarządza nim powiat, który jest jego gospodarzem, powiat kasy nie ma; remont, aby załatać widniejące ubytki ma swoje plusy - kupa ludzi z drugiej strony Wisły korzysta z usług Tczewa; mieszkańcy Tczewa też korzystająz tego mostu inwestycja Gniew-Kwidzyn rusza, zatem przy dobrym lobby, jest szansa i na naszego staruszka
Tczewiak_gość
28.06.2010, 14:47
A co z ludźmi którzy nie mają auta?
Obiecywali kładkę dla pieszych i rowerzystów. I oczywiście jej nie ma! Nie każdemu jest na rękę jechać pociągiem jeśli chce się dostać np. na starówkę, a poza tym tylko Lisewo i Szymankowo ma stację kolejową. O ile się dobrze orientuję jeżdżą nadal Lisebusy. Tyle, że bilety pewnie zdrożeją. Utrudniają na maksa życie zwykłym ludziom! A co do gminy Lichnowy to podziw! Jako jedyna wspomogła remont! Głupi Malbork cały czas jeździ tym mostem! Non stop widzę GMB, ale woli kasę wrzucać w marny zamek. Inne gminy niż Lichnowy powinny płacić za przejazd jak za autostradę!
Łukasz
28.06.2010, 15:37
Zamknąć na stałe!
I zrobić deptak
obiektyw_gość
29.06.2010, 09:56
Głupi
Lichnowy to też GMB, głupi tczewiaku, Malbork jak musi jedzie knybawskim żeby omnąc jak najdalej ten kociewski lej po bombie.