Tcz.pl logo

Szukaj

Wielki Przejazd Rowerowy

Wielki przejazd rowerowy (fot. mat. prasowe)
Wielki Przejazd Rowerowy
W niedzielę, 10 czerwca 2018 - wyrusza XXII Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej! Jak co roku, będziemy wspólnie świętować jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru - jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu!

Udział we wszystkich wydarzeniach XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest bezpłatny!!!

W tegorocznej, 22 edycji WPR pojadą cztery peletony:

Peleton Tczewski, jadący z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska,


Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska,

Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek XXII WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach), a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się z Peletonami - Tczewskim oraz Kartuskim), aby po krótkim postoju na ulicy Rajskiej wspólnie wyruszyć w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem,

Peleton Północny startujący Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię.

Połączone Peletony: Tczewski, Kartuski i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym.

Wielki Finał XXII WPR odbędzie się w miejscu, które absolutnie urzekło nas w zeszłych latach, czyli we wspaniałym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej w Sopocie.

Ważne
Jak wyruszyć z Tczewa?

10 czerwca 2018 - niedziela
Od 9:40 zbieramy się po Lokomotywą na tczewskim dworcu.
O godz. 10:00 wyruszamy.

Mapa przejazdu: https://n.wpr2018.pl/ktoredy-pojedziemy/

Pełna informacja o wydarzeniu: https://www.wpr2018.pl/


W tym roku nowość skierowana do firm: https://n.wpr2018.pl/firmowy-przejazd-rowerowy/


Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • md_gość

    08.06.2018, 07:48

    Czy to oznaczy, że DK91 znów będzie zamknięta dla ruchu? Dobrze, że jest jeszcze autostrada.

    Odpowiedz
    IP: 80.55.xx9.xx0  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.