Tcz.pl logo

Szukaj

Starostwo bardziej przyjazne niepełnosprawnym

(fot. Starostwo Powiatowe w Tczewie)
Starostwo bardziej przyjazne niepełnosprawnym
W ramach projektu dostosowano główne wejścia (wejście A i wejście B) do budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ul. Piaskowej 2 poprzez usunięcie istotnych barier architektonicznych, zwiększając dostępność budynku dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz mieszkańców mających trudności w poruszaniu się.

Działania obejmowały:

- wykonanie nowych podjazdów ułatwiających dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich,
- poprawę przestrzeni manewrowej w strefach wejściowych,
- wykończenie podestów i stopni materiałem antypoślizgowym,

- dostosowanie wysokości schodów, co znacząco poprawiło komfort i bezpieczeństwo poruszania się.

Program "Dostępna przestrzeń publiczna" to inicjatywa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), której celem jest wsparcie jednostek samorządu terytorialnego (JST) w likwidacji barier architektonicznych, technicznych, informacyjno-komunikacyjnych oraz w zakresie usług. Umożliwia to osobom z niepełnosprawnościami pełne uczestnictwo w życiu społecznym poprzez dostęp do budynków użyteczności publicznej, transportu i informacji.

Informacje o projekcie:

Umowa nr PPA/000011/11/D zawarta z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Warszawie, al. Jana Pawła II nr 13 w ramach Programu Dostępna przestrzeń publiczna.

Moduł Programu:
likwidacja barier architektonicznych lub informacyjno-komunikacyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne.

Termin realizacji projektu: 01.10.2023 r. - 31.08.2025 r.

Dofinansowanie z PFRON: 65 203,25 zł

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • +2

    jerzy_gość

    13.10.2025, 20:59

    Miejsce parkingowe.

    Zwróćcie zlikwidowane miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych przy głównym wejściu. Chyba starosta może parkować obok, czy aż tak nie widzi problemu?

    Odpowiedz
    IP: 37.109.xx3.xx4  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.