Tcz.pl logo

Szukaj

Policjantka uczulała seniorów na zagrożenia

(fot. mat. prasowe)
Policjantka uczulała seniorów na zagrożenia
W klubie seniora w Swarożynie odbyło się spotkanie z policyjną profilaktyk, która przestrzegała przed zagrożeniami, jakie czyhają na osoby starsze. Seniorzy dowiedzieli się, jak rozpoznać metody oszustów i skutecznie się przed nimi bronić.

Policyjna profilaktyk odwiedziła klub seniora w Swarożynie, by uświadomić starsze osoby o zagrożeniach wynikających z działalności oszustów. W ramach spotkania pod hasłem "A kto tu się podszywa" seniorzy dowiedzieli się, jak działają przestępcy stosujący tzw. metody "na wnuczka" i "na policjanta", oraz jak unikać pułapek podczas rozmów telefonicznych i transakcji internetowych.

Spotkanie miało nie tylko profilaktyczny charakter. Seniorki pochwaliły się swoimi pracami artystycznymi, prezentując rękodzieło wykonane z pasją i precyzją. To był także moment na wspólne rozmowy i wymianę doświadczeń, które budują poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o ostrożność i zachęcają wszystkich seniorów do rozwagi przy kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują coraz bardziej wyrafinowane metody, dlatego warto być czujnym i nie przekazywać żadnych danych osobowych ani pieniędzy obcym osobom. Spotkania edukacyjne, takie jak to w Swarożynie, są doskonałą okazją do nauki, wymiany doświadczeń i integracji.


Nie przegap tego, co dzieje się w Tczewie! Sprawdź kalendarz imprez i wydarzeń i bądź zawsze na bieżąco z koncertami, spektaklami, festynami i innymi atrakcjami. Możesz też dodać swoje wydarzenie.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

  • +1

    x_gość

    19.11.2024, 10:34

    czychają na osoby starsze?

    Na osoby starsze, czychają również oszuści typu FIRMY WINDYKACYJNE TO SA ZŁODZIEJE działąją na zasadzie tego samego nazwiska co ma ich dłużnik windykacyjny.Ale zgłoszenie o tych działaniach organom ścigania nie odnosi pomocy.

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx1.xx2  #
  • xxxx_gość

    19.11.2024, 15:05

    a ta "profilaktyk" to się jakoś nazywa? .. co to za konstrukcja słowna "policyjna profilaktyk" ?????

    Odpowiedz
    IP: 83.18.xx8.xx1  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.