Piłka Nożna. Pogoń z Pogonią w Szczecinie, Gryf świętuje

Piłka nożna
Po przerwie związanej z meczami reprezentacji Polski, do rozgrywek wróciła Ekstraliga kobiet. Tczewska Pogoń mierzyła się na wyjeździe z swoją imienniczką z Szczecina. Starcie to wypadło zdecydowanie lepiej dla gospodyń. Szczecinianki zajmujące pozycję wicelidera ORLEN Ekstraligi, zaaplikowały tczewiankom 3 bramki. Dla kociewskiej drużyny była to 7 porażka na wiosnę w 10 meczach. Wynik ten nie wpłynął na pozycję w tabeli. Pogoń Tczew zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 6 wygranych , 3 remisów i 12 porażek. W ostatniej kolejce tego sezonu, do Tczewa zawita drużyna Medyka Konin, która walczy o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pogoń Szczecin - Pogoń Dekpol Tczew - 3:0

KP Gryf Tczew zapewnił sobie awans do 5 ligi. Uczynił to na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek Malborskiej A-Klasy. W spotkaniu z Jurandem Lasowice panowie zdobyli punkt (0:0), by przed własną publicznością przypieczętować awans, rozbijając Nogat Malbork 5:1. 5 liga wraca do Tczewa po 4 latach przerwy. Młoda drużyna złożona tylko i wyłącznie z zawodników z Tczewa i okolic, może pochwalić się imponującym bilansem 20 zwycięstw, 2 remisów i tylko jednej porażki.

Jurand Lasowice - KP Gryf Tczew 0:0

KP Gryf Tczew - Nogat Malbork 5:1