27 ozdobnych iglaków zasadzono dzisiaj (13.05) na tczewskim osiedlu Suchostrzygi. Drzewka udało się pozyskać w zamian za makulaturę, którą zebrali sami mieszkańcy.
Akcję zorganizowała Rada Osiedla z Gertrudą Pierzynowską na czele. Nasadzenia pojawiły się na niewielkim skwerku w rejonie bloku przy Armii Krajowej 49.
- Zorganizowaliśmy wśród mieszkańców zbiórkę - udało się pozyskać ponad 370 kilogramów makulatury, którą wymieniliśmy na drzewka w ramach akcji firmowanej przez "Dziennik Bałtycki". Mamy nadzieję, że dzięki temu na naszym osiedlu zrobi się po prostu ładniej i przyjemniej - mówi Gertruda Pierzynowska.
Organizatorzy akcji apelują teraz do mieszkańców, by dbali o to, aby nowe drzewka zaaklimatyzowały się i wyrosły na dorodne iglaki. Dzięki temu na największym tczewskim osiedlu - zwanym nawet "betonową dżunglą" - ma zrobić się bardziej zielono.
Akcję zorganizowała Rada Osiedla z Gertrudą Pierzynowską na czele. Nasadzenia pojawiły się na niewielkim skwerku w rejonie bloku przy Armii Krajowej 49.
- Zorganizowaliśmy wśród mieszkańców zbiórkę - udało się pozyskać ponad 370 kilogramów makulatury, którą wymieniliśmy na drzewka w ramach akcji firmowanej przez "Dziennik Bałtycki". Mamy nadzieję, że dzięki temu na naszym osiedlu zrobi się po prostu ładniej i przyjemniej - mówi Gertruda Pierzynowska.
Organizatorzy akcji apelują teraz do mieszkańców, by dbali o to, aby nowe drzewka zaaklimatyzowały się i wyrosły na dorodne iglaki. Dzięki temu na największym tczewskim osiedlu - zwanym nawet "betonową dżunglą" - ma zrobić się bardziej zielono.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.











![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be3306-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa07-640360.webp)


















Komentarze (13)
dodaj komentarz
823_gość
13.05.2013, 14:16
Wszystko fajnie pięknie, ale może ktoś najpierw skosiłby trawę w tym miejscu. Przed blokiem trawa sięga już ponad kostki, poza tym może chociaż dwa razy w tygodniu Straż Miejska zrobiłaby sobie spacerek i uszczęśliwiła mandatem posiadaczy piesków, którzy po nich nie sprzątają to może by się nauczyli po nich sprzątać i może byłoby czysto na podwórku. Dzieci bawią się na trawniku pełnego psich odchodów, już nie wspomnę o tym, że jest ich również niemało na chodnikach i ulicy. Jak nie spojrzę pod nogi to ciągle w nie wchodzę, a co dopiero dzieci, które bawią się na trawie... Ten temat nie raz juz był wałkowany, ale nikt się nim za bardzo nie przejął. Wszyscy chcą, żeby miasto było czyste i zadbane ale nikt nie bierze na poważnie przepisu, który mówi, że po pieskach trzeba sprzątać. Może gdyby miasto zaczęło to bardziej egzekwować, mieszkańcy bardziej by się pilnowali.
zibiern
13.05.2013, 15:30
ja wiem gdzie jest straz miejska...
dwa dni temu pojechalem na stare miasto,chcialem zaparkowac i oczywiscie nie bylo gdzie-zrobilem pare kolek wokol parkingu i nic.Zdenerwowany zaparkowalem w jakims starym wiezdzie z ktorego nikt nie korzysta i polazlem do bankomatu-doslownie po pieciu minutach wrocilem a za wycieraczka mandat-i kto mowi ze ich nie ma na ulicach...
LOKI55_gość
13.05.2013, 17:56
ZIELEŃ
ŁADNIE SIĘ PATRZY NA TRAWNIK Z TRAWĄ DO KOSTEK - BEZ PSICH KUP! A TRAWNIK TO NIE POLE GOLFOWE ŻEBY KOSIĆ CO DZIENNIE NA WYSOKOŚĆ DO 18mm
xxx_gość
13.05.2013, 14:31
i dlatego dla mnie nie starczyło
_gość
13.05.2013, 14:52
Miasto sobie zagarnęło drzewka. W południe dla zwykłego mieszkańca złamanej gałązki nie mieli i jeszcze się chwalą tym na forum. BRAWO!
j_gość
13.05.2013, 15:12
i pewnie jeszcze k... kupili 74 gazety, żeby miec kupony. to sie nazywa rownouprawnienie:) ale i tak najlepsza jest beka z ludzi ktorzy przywiezli po kilkadziesiat kilo makupaltury, zeby dostac drzewka:) hmm, trzeba bylo oddać do skupu i kupic sobie dokładając zamiast do zakupu gazety do drzewka:) jak sie ktos umawia uzywajac swoich kontaktow to nie dziwcie sie ludziska ze o 12.00 to troche zapozno zeby dostac iglaka za free, ups za 1,9...
gość_gość
13.05.2013, 16:41
brawo
teraz jeszcze poproszę panią radną by zajęła się w Tczewie nielegalną wycinką krzewów i drzew,i karaniem za niszczenie przyrody zwłaszcza dotyczy to Suchostrzyg.
Ktoś_gość
13.05.2013, 18:54
Starsza pani
Reklamuje gładź szachlową?
hehe_gość
13.05.2013, 21:00
hehe
a niedawo przy bloku gdzie mieszka p. Pierzynowska - tuż obok bloku nr 49 - panowie z administracji na rozkaz pani radnej wyrywali kilkunastoletni piękny żywopłot i czy to jest normalne? może o tym napiszcie?
gość_gość
14.05.2013, 10:31
Poprawna polszczyzna .Zazieleni się przy ulicy Armii Krajowej a nie na ulicy.
gosc_gość
14.05.2013, 11:02
drzewka
czy nie trzeba mieć pozwolenia od starostwa na sadzenie drzew? za kilka lat będzie tam jak w parku, drzewo przy drzewie!
PLUSUJEMNY_gość
14.05.2013, 11:40
Sam posadziłem już wiele...
drzew i krzewów i nie było ,ani fotografa,ani komentarzy na portalach.A pani radna ,a to przy "dębie smoleńskim",a to z drzewkem,Dobra szkoła ,jak I sekretarz.
Obywatel_gość
15.05.2013, 11:01
Idą wybory wiec radni zaczęli "działać społecznie".