W listopadzie mają zakończyć się ważne dla rowerzystów miejskie inwestycje - chodzi o przebudowę dwóch istniejących już dróg rowerowych i budowę nowej w ciągu ulicy Wojska Polskiego - co pozwoli na bezpieczne połączenie Suchostrzyg z centrum. Ratusz ma na ten cel zabezpieczone ok. 2,2 mln zł.
Zadanie będzie realizowane dzięki pozyskanej przez ratusz unijnej dotacji w ramach rozbudowy węzła transportowego. Zakład Usług Komunalnych ogłosił już przetarg na budowę systemu tras rowerowych na terenie miasta Tczewa.
Termin składania ofert mija 29 maja br., zaś data zakończenia inwestycji to 20 listopada br.
Droga rowerowa w ciągu ulicy Armii Krajowej liczy 1184 metry, zaś ta na alei Zwycięstwa 522 metry. Całkiem nowa trasa powstanie z kolei w ciągu ulicy Wojska Polskiego - będzie liczyć blisko kilometr: będzie zaczynać się na skrzyżowaniu koło stacji paliw, w miejscu gdzie swoją inwestycję zakończyła GDDKiA i pobiegnie w stronę centrum po stronie stacji. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Saperską będzie można zjechać w stronę wybudowanej niedawno, bądź jechać prosto. Droga rowerowa od skrzyżowania z ulicą Sobieskiego zostanie wydzielona z istniejącego chodnika.
Zadanie będzie realizowane dzięki pozyskanej przez ratusz unijnej dotacji w ramach rozbudowy węzła transportowego. Zakład Usług Komunalnych ogłosił już przetarg na budowę systemu tras rowerowych na terenie miasta Tczewa.
Inwestycja będzie współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach ZIT. W ramach inwestycji wykonane zostaną: remont drogi rowerowej wzdłuż al. Zwycięstwa polegający na wymianie nawierzchni istniejącej drogi rowerowej, przebudowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Armii Krajowej oraz budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z DK91 do wiaduktu na skrzyżowaniu z ulicą Targową. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.
Termin składania ofert mija 29 maja br., zaś data zakończenia inwestycji to 20 listopada br.
Droga rowerowa w ciągu ulicy Armii Krajowej liczy 1184 metry, zaś ta na alei Zwycięstwa 522 metry. Całkiem nowa trasa powstanie z kolei w ciągu ulicy Wojska Polskiego - będzie liczyć blisko kilometr: będzie zaczynać się na skrzyżowaniu koło stacji paliw, w miejscu gdzie swoją inwestycję zakończyła GDDKiA i pobiegnie w stronę centrum po stronie stacji. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Saperską będzie można zjechać w stronę wybudowanej niedawno, bądź jechać prosto. Droga rowerowa od skrzyżowania z ulicą Sobieskiego zostanie wydzielona z istniejącego chodnika.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.







![Tczew - Postępowanie dyscyplinarne wobec policjanta z tczewskiej komendy. "Zawieszony w czynnościach" [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/94a9a9ba-8080.webp)


![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be3306-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa07-640360.webp)


















Komentarze (15)
dodaj komentarz
Janek_gość
25.05.2017, 11:34
Tylko solidny wykonawca
Tylko niech inwestor wyznaczy do nadzoru kompetentnego i odpowiedzialnego pracownika do nadzoru. Żeby nie było jak na wcześniej wykonanych nowych ścieżkach, które po pół roku popękały i są wykonane łaty. Szczególnie trzeba wykonać grubszą warstwę na styku z drogą. W umowie trzeba zagwarantować że w przypadku pęknięć, nie będzie łatania, dolewek tylko ponowne wykonanie na całości nowego asfaltu. Wykonawcy trzeba pokazać partacko wykonaną ścieżkę przy ul. Solidarności.
Lol_gość
25.05.2017, 12:25
Wszystko dla naszych kochanych rowerzystow.Przeciez tyle wkladaja w podatkach drogowych to moga wymagac.
Bart_gość
25.05.2017, 14:35
ehhh
po 1. jeżdżą dzieci rodziców za równo biednych i bogatych. po 2. jeżdżą rekreacyjnie wszyscy, którzy wolą powietrze od TV. Statystyki pokazują, że to często ci trochę bogatsi (klasa średnia +), którzy już maja trochę czasu dla siebie po pracy i dalej chcą być aktywni. po 2. do pracy jeżdżą ci których stać na pozwolenie sobie na komfort rezygnacji z "wyścigu". W dzisiejszych czasach rowerami jeździmy w większości z wyboru.
_gość
25.05.2017, 13:00
Zimą
Zimą na chodniki, ścieżki rowerowe wjeżdżają zbyt ciężkim sprzętem tym samym niszcząc to co zbudowano za grube pieniądze. Odnoszę wrażenie, że nie ma osoby/osób by panowały nad tematem.
BArt_gość_gość
25.05.2017, 14:38
Super
Dobry kierunek, troszkę słaba prędkość ;) przydało by się połączyć poszczególne odcinki, bo często brakuje miejscami paru/parudziesięciu metrów, żeby swobodnie przejechać ze ścieżki na ścieżkę.
kaszkai_gość
25.05.2017, 15:01
Droga rowerowa do Flexa
Drodzy urzędnicy!!! Jak któryś chce zdobyć kilka głosów w najbliższych wyborach, to mógłby pomyśleć o prawdziwej drodze rowerowej na na ulicy Malinowskiej. Buduje się tam kolejna hala i rowerzystów przybywa. Byłoby bezpieczniej. Pomyślcie o tym.
gwajer_gość
25.05.2017, 22:47
Malinowska to droga, która należy do strefy ekonomicznej, strefa jest jej właścicielem, więc tam trzeba słać prośby i pytania.
rowerzysta _gość
25.05.2017, 15:53
Do LOl widać ,że brakuje ci endorfin jeśli nie wiesz co to takiego to zapraszam do wujka google ,to dobrze że nasze miasteczko staje się i stawia na eco i ruch ,jeszcze tylko trzeba zmienić komunikację miejską mają oni stare autokary kopcą na czarno że można się udusić jadąc za takim
gosc _gość
25.05.2017, 16:15
tylko niech z tych ścieżek korzystają bo mają ścieżki a jeżdżą po ulicy a ścieżka pięć metrów dalej i jeszcze dodatkowo blokują ruch
aaa_gość
25.05.2017, 19:01
A piesi niech chodzą chodnikami, a nie ścieżkami rowerowymi
Prot_gość
25.05.2017, 16:25
...
Czekam na jakieś dobre wieści dla kierowców. Wiórek, ten skonczony patałach, zapewnial ze rondo przy wiezy cisnien USPRAWNI ruch w Tczewie. Co robi dziś wiórek? Siedzi na ciepłej posadce u prezia i pierdzi w fotel układając windowsowego pasjansa. Ch.. mnie strzela jak o tym pomyślę. I co mu zrobicie??? Ch... mu zrobicie.
Dla kierowcow _gość
26.05.2017, 07:09
Dobre wieści dla kierowców są takie że już mają na całym świecie drogi wybudowane i starczy a te jeszcze narzekają i ch.. wie czego jeszcze chcą panicze klasy zerowej i kulturowej
X_gość
26.05.2017, 09:30
Gdyby nie my prawdopodobnie zdechl bys z glodu.Znajdz bardziej wplywowa na gospodarke dziedzine.
Hah_gość
26.05.2017, 09:49
Dla kierowcow ?
Jestes smieszny-a rowerzyści jakiej sa klasy ?bezmuzgowce dobrze ze robia te drogi rowerowe bo po drodze sa Panami drogi brak slow....
Tczewianka_gość_gość_gość_gość_gość
26.05.2017, 08:09
rowerzyści
Drodzy urzędnicy dobrze ,że są ścieżki rowerowe tylko ich budowa to ma wiele do życzenia brak nadzoru budowlanego po kilku miesiącach są wyboje . Krawężniki wysokie do zjazdów ,nie wiem kto odbiera takie budowy szkoda pieniędzy na takie budowy. Osiedle bajkowe 3 raz przekładają ten sam kawałek ścieżki i znowu blef. Wstyd a może to jest sposób na wydawanie pieniędzy i naganianie firmom remontowym kasy. Jak by tak się remontowało w domach prywatnych to nigdy by inne zadanie nie poszły do przodu. Prosze się urzędasom do pracy sumiennej.