Utrudnienia w ruchu kolejowym na linii Gdańsk-Warszawa. W okolicach Szymankowa zerwała się trakcja elektryczna. Kolejarze i energetycy pracują nad usunięciem awarii.
Do zerwania trakcji doszło w godzinach przedpołudniowych. Sytuację utrudnia fakt, że jeden z torów już wcześniej był nieprzejezdny dla pociągów elektrycznych, bo trwają tam prace modernizacyjne. Awaria unieruchomiła cztery składy dalekobieżne - po pociąg z Zakopanego wysłano lokomotywę spalinową. Teraz po dwa składy stoją w Tczewie, po jednym w Malborku i Szymankowie. Pociągi Przewozów Regionalnych na tym odcinku na razie nie kursują - wprowadzona została kolejowa komunikacja zastępcza. Utrudnienia i opóźnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.
Do zerwania trakcji doszło w godzinach przedpołudniowych. Sytuację utrudnia fakt, że jeden z torów już wcześniej był nieprzejezdny dla pociągów elektrycznych, bo trwają tam prace modernizacyjne. Awaria unieruchomiła cztery składy dalekobieżne - po pociąg z Zakopanego wysłano lokomotywę spalinową. Teraz po dwa składy stoją w Tczewie, po jednym w Malborku i Szymankowie. Pociągi Przewozów Regionalnych na tym odcinku na razie nie kursują - wprowadzona została kolejowa komunikacja zastępcza. Utrudnienia i opóźnienia mogą potrwać nawet kilka godzin.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be3306-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa07-640360.webp)


















Komentarze (13)
dodaj komentarz
Uzywtkownik_gość
18.07.2013, 14:00
pkp
STANDARD JAK NA POLSKIE PKP nic nowego ;) Opóźnienia są były i beda zawsze
Pff_gość
18.07.2013, 14:48
Przez te durne opóźnienia nie dojechałam do szkoły na egzamin (a jechałam z godzinną rezerwą!) i mam teraz kampanię wrześniową!
rty_gość
18.07.2013, 17:49
rty
przywróc sobie termin
_gość
18.07.2013, 21:55
Chyba powinnam już dziś wsiąść do pociągu, żeby zdążyć na wrzesień ;)
aśś_gość
18.07.2013, 15:42
Czy Pociągi już jeżdżą normalnie?
ja_gość
18.07.2013, 15:54
awaria
Nie jezdza...
Agata_gość
18.07.2013, 16:11
do aśś
Wg PKP utrudnienia potrwają do wieczora, dalekobieżne pociągi ciągnięte są przez lokomotywy spalinowe, a regio korzysta z komunikacji zastępczej, na trasie Szymankowo-Tczew.. Tak jest napisane na stronie TVN24.
Hegemon_gość
18.07.2013, 16:14
Pociągi nigdy nie jeżdżą normalnie!
Nie w tym kraju...
"pasażer "_gość
18.07.2013, 18:50
komunikacja zastępcza
wszystko można zrozumieć...ale zero organizacji. gdzie są te autobusy?tylko krótki komunikat "koło Galerii Kociewskiej" a człowiek krąży od pkp do pks..
_gość
18.07.2013, 20:57
bo ja to latam a nie jak wy w pkp wierzycie
zyga_gość
18.07.2013, 22:47
ale to za Wisłą
Stało się to za Wisłą. To dlaczego tcz o tym pisze? Bo niusa przysłali?
z ty _gość
19.07.2013, 15:14
skarga
Napisz skargę że nie dojechałaś na egzamin i oddadzą kasę i rekompensatę za straty
_gość
20.07.2013, 09:58
Gdyby to było takie proste.. :) W praktyce to wygląda tak, że żeby dostać odszkodowanie muszę mieć `poważniejsze straty`, dla nich niedojechanie na egzamin to żaden powód. Musiałabym np. nie zdążyć na ważną operację, na którą długo czekałam, wtedy ewentualnie można ubiegać się o o odszkodowanie.. a tak to niestety..