W ostatnią środę Prezydent podpisał ustawę o KGW. Całość ma na celu nadanie osobowości prawnej kołom, zapewnienie możliwości szybkiej rejestracji oraz wsparcie ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz kultywowania folkloru i polskiej tradycji. Jak to będzie wyglądało w praktyce, będzie można dowiedzieć się w sobotę w siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
-
1 grudnia (sobota) w godz. 09:00-14:00 w Biurze Powiatowym ARiMR w Tczewie (Hugona Kołłątaja 9) będą odbywać się konsultacje w zakresie tworzenia i rejestracji kół oraz możliwości otrzymania pomocy finansowej na realizację celów ustawowych KGW.
-
W związku z faktem, iż Pan Prezydent podpisał w dniu 28 listopada ustawę o kołach gospodyń wiejskich, wydaje się, że warto nasze potencjalne Beneficjentki objąć szczególną opieką - mówi Łukasz Kowalski z tczewskiego oddziału ARiMR.
1 grudnia (sobota) w godz. 09:00-14:00 w Biurze Powiatowym ARiMR w Tczewie (Hugona Kołłątaja 9) będą odbywać się konsultacje w zakresie tworzenia i rejestracji kół oraz możliwości otrzymania pomocy finansowej na realizację celów ustawowych KGW.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.










![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be3306-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa07-640360.webp)


















Komentarze (6)
dodaj komentarz
Kod Gender_gość
30.11.2018, 08:42
Żeby wiocha była wiochą.
Ja mam torebkę wittchen, piję latte i jeżdżę SUV-em. Takich kobiet boi się PIS, dlatego podpisują takie ustawy cepelniane.
Sołtys_gość
30.11.2018, 12:14
Lata na pici
Ty jesteś z jakiegoś przysiółku, albo raczej z przytułku i powinnaś mieć łańcuch krótszy niż moja krasula na pastwisku. Zapisz się do koła .Nowoczesnej i poproś chłopa o jego torbę.
Jaś Niepan_gość
30.11.2018, 10:49
Na pierwszym palnie haft kaszubski - szkoła żukowska. Dlaczego nie widzę tu haftu kociewskiego. Pytam się! Dlaczego? http://www.youtube.com/watch?v=xYjV2NggBCs
JAN_gość_gość
30.11.2018, 19:00
x
Prawdopodobnie będą otrzymywać jakąś kasę inaczej PIS by się do tego nie mieszał Dostaną koła przychylne dobrej zmianie
xx_gość
01.12.2018, 20:36
do sołtysa
Gdyby głupota umiała latac byłbyś sokołem Jestes głupim wiejskim chamem łańcuch weż od swojego burka będziesz do niego podobny
gość - mieszkaniec gminy_gość__gość
02.12.2018, 15:03
koła gospodyń
Krytykują tą ustawę jak zwykle Ci co krytykują 500+ a sami lub ich dzieci są pierwsi po kasę . Miasto żyje swoim życiem , większość imprez organizowanych jest z budżetu miasta z którego także wspierane są stowarzyszenia , które to zazwyczaj mają krótką historię.Wieś wiadomo dzisiaj nie jest to już ta wieś co 20, 30, 50 lat temu , ale dzięki Kołom Gospodyń Wiejskich może przetrwać nasza lokalna kultura i historia. Dalej idąc w tym kierunku to niedługo pozostali by nam w kraju nad Wisłą tylko Kaszubi i Górale.Proszę przekonać dzisiaj przeciętnego mieszkańca miasta do jakiejkolwiek pracy społecznej na rzecz lokalnej społeczności !!!!Szanujmy więc te organizacje a zwłaszcza na wsi , które jeszcze istnieją i chcą cokolwiek robić, bo tam także działają i to dobrze np.O.S.P. Ludzie Ci nie spędzają czasu tak jak większość mieszkańców miast popołudniami na oglądaniu kolejnego serialu w telewizji, tylko poświęcają chociaż jego jakąś część wolnego czasu na pracę na rzecz innych, dlatego proszę to uszanować.