XIII edycja Festynu Przyjaźni "Tacy Sami"

20 września 2016 roku odbyła się już XIII edycja Festynu Przyjaźni "Tacy Sami", który uświetnia obchody Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprosiły na plac Hallera. Festyn ma na celu przeciwdziałać marginalizacji osób dotkniętych wykluczeniem społecznym i wyrównywać ich szanse w społeczności lokalnej. Przemarsz ulicami miasta skupiający seniorów, młodzież szkolną, dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych i przedszkoli, pensjonariuszy ośrodków wsparcia, domów pomocy społecznej, przedstawicieli władz miasta i powiatu, służby zdrowia oraz mieszkańców edukuje społeczność w zakresie pozytywnego odbioru osób niepełnosprawnych. Impreza kontynuowana jest na rynku starego miasta, gdzie odbywają się występy artystyczne o charakterze integracyjnym.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: brak oceny
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +9

  _gość

  21.09.2016, 16:50

  Okrzyki podczas marszu "Tacy Sami" po czym na Placu Hallera kazano osobom niepełnosprawnym w tym o kulach opuścić miejsca siedzące w pierwszym rzędzie, bo oczywiście ważniejsi w tym dniu byli przedstawiciele władz oraz ksiądz, który służy dobrą radą, słowem, jest wsparciem dla innych. Tak zaanonsowano księdza podczas otwarcia Festynu. I co z przesłaniem Tacy Sami?

  Odpowiedz
  IP: 88.156.xx4.xx9 
 • +2

  _gość

  22.09.2016, 06:24

  tacy sami , ale tylko by promować i dać zarabiać urzędnikom....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.