Obchody 1050-lecia chrztu Polski

W Tczewie odbyły się obchody 1050-lecia chrztu Polski. "W XIX i XX wieku spróbowano spojrzeć na chrzest z perspektywy tylko świeckiej. Dziś coraz częściej podkreśla się, że decyzja Mieszka I była ryzykowna i wcale nie była taka logiczna. W żaden sposób nie była to decyzja tylko polityczna - to przede wszystkim była decyzja wiary. Jak to się stało? Słowo Pańskie to uczyniło. Duch Święty zadziałał na Dobrawę - można powiedzieć, że była pierwszą w Polsce apostołką."- mówił podczas mszy w kościele farnym biskup Wiesław Śmigiel.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 1
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  Uczestnik_gość

  20.04.2016, 22:20

  obchody 1050-lecia chrztu Polski

  Uroczystości w tczewskiej farze były bardzo podniosłe, szczególnie odnowienie chrztu wszystkich uczestników. Brawa dla organizatorów.

  Odpowiedz
  IP: 195.74.xx1.xx0 
 • +3

  PLUSUJEMNY_gość

  21.04.2016, 08:50

  Co za belkot!

  Jaka decyzja "wiary"? Takie "glodne" kawały to biskupie Śmigiel wal swoim owieczkom i baranom.Rozumiem ,że robicie politykę historyczną ze "Smoleńska",ale proszę darujcie sobie takie brednie!

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx5.xx2 
 • +3

  grzes_gość

  21.04.2016, 20:10

  ciekawe ilu poszlo z wlasnej woli, a ilu bo musieli lub im kazano?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx3 
 • +4

  Trygław_gość

  21.04.2016, 20:21

  Prawdziwa wiara?

  Zgadzam się z przedmówcą. Mieszko przyjął chrzest przede wszystkim z racji działań politycznych a histeryczne odwracanie kota ogonem jak zwykle namąci ludziom w głowach. Nie wspomnę o krwawych walkach jakie toczyły się wtedy między Rodzimowiercami a nowoczesną religią napływającą z wielu stron. Jeśli ktoś sądzi, że zmiany dokonywały się bez potwornej przemocy (ze strony obrońców etnicznej tożsamości oraz ze strony "najeźdźców") to jest w błędzie. Kto wie jak by to teraz wszystko wyglądało, gdybyśmy zostali przy naszych własnych wierzeniach? Może wtedy to Chrześcijaństwo byłoby pogaństwem a nasza wiara była by prawdziwa. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przykre, potworne, no ale taki jest świat. Stosy płonęły.

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.