XXVII Tczewskie Dożynki Działkowe

W minioną sobotę świętowali działkowcy z Tczewa i Lubiszewa. Od kilku lat impreza odbywa się na Bulwarze Nadwiślańskim. W tym roku działkowe święto plonów było połączone zostało z obchodami 40-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Władysława Sikorskiego przy ul. Partyzantów. Ogród powstał na przełomie 1979/1980 roku. Zajmuje 18,72 ha i jest użytkowany przez działkowców na 518 podzielonych działkach. Dożynki rozpoczęły się mszą święta w kościele pw. św. Józefa, którą odprawił ks. proboszcz Antoni Dunajski. Po mszy uczestnicy dożynek przeszli na czele Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej TORPEDA na bulwar, gdzie odbył się festyn z przygotowanymi atrakcjami dla mieszkańców. Jak co roku działkowcy przygotowali swoje stoiska, aby pokazać swoje plony. Podczas części oficjalnej festynu wręczono aktywnym działkowcom wyróżnienia i odznaczenia Polskiego Związku Działkowców. Natomiast wiceprezydent Tczewa Adam Urban wręczył nagrody pieniężne w konkursie Prezydenta Miasta na najładniejszą działkę Tczewa. Warto zaznaczyć że w Tczewie istnieje 11 ogrodów o powierzchni 151,4 ha którą uprawia 3480 działkowców. Dodatkowo jeden ogród w Lubiszewie o pow. 5,5 ha podzielony na 120 działek.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 1
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -3

  Tczew _gość_gość

  27.08.2019, 09:26

  A ci wszyscy wierzący dziadkowie i babcie mówiły księdzu jak się pukaja na tych działkach stare zboki

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx0.xx8 
 • +3

  trakin_gość

  27.08.2019, 20:24

  puk

  I bardzo fajnie, to nie grzech,

  Cytuj
  IP: 109.207.xx4.xx7 
 • +5

  ...._gość

  27.08.2019, 15:10

  Boze jaki ty jestes ograniczony... Widocznie twoja rodzina sie puka wszedzie... Daj wiare ze ci ludzie wkladaja wiele w swoja prace. A ty j**any pedqle Trzy s na bulwar i korzystal z darmowych atrakcji ... :) ale nawet nie masz odwagi pokazac ze potrafisz cieszyc sie zyciem idioto zaj**any.

  Odpowiedz
  IP: 37.109.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.