Tczewski Bal Świętych

Za nami VII edycja Tczewskiego Balu Świętych. Wydarzenie to poprzedziło uroczystość Wszystkich Świętych. Tczewski Bal Świętych rozpoczął się korowodem z relikwiami świętych spod budynku dworca PKP i przeszedł ulicami Nowego Miasta i Starego Miasta by dotrzeć na plac Hallera. W czasie przemarszu nie brakło radosnych okrzyków. Podczas korowodu śpiewał zespół "Krzemienie Jezusa". Następnie na placu Hallera odbyła się zabawa, którą poprowadził wodzirej Marcel. Na specjalnie przygotowanej scenie Tczewskiego Balu Świętych został wystawiony spektakl teatralny "modlitwa wolności" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich w Tczewie. Po nim odbył się koncert chóru "Rokids" z Katolickiej Szkoły Podstawowej z Rokitek pod kierunkiem Karoliny Kornas. Bal Świętych ubogaciła swoim występem Grupa Uwielbienia Flagami "Uskrzydlone". Organizatorzy postarali się o gorący poczęstunek w postaci zupy z dyni. Podczas balu działa "strefa świętości" w której była możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Organizatorami Balu Świętych byli Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie i Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 1
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  _były Solidaruch..._gość

  04.11.2019, 12:23

  "Krzemienie Jezusa"...

  ...to brzmi trochę folkowo. Wszak nie napiszę, że asocjuje do "kamienia łupanego"! A wraz z małżonką woleliśmy sprawiać radosnym dzieciakom przyjemność poprzez obdarowywanie ich cukierkami w ilości proporcjonalnej do zaangażowania w przygotowaniu Hallowwynowych strojów! Z roku na rok pomysłowość młodych ludzi kwitnie i napawa otuchą. Chyba wybiegliśmy trochę przed orkiestrę wynagradzając ich inicjatywę, która może skutecznie powstrzymać od udziału w dziwactwach odbywających się w tzw. Kościołach, gdzie pracownicy korporacji nieuprawnienie zatrzymują 13 łatków tylko dlatego, że nie smakują im serwowane w tych przybytkach chipsy........

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.