Święto Ulicy na placu Hallera

Mieszkańcy Starego Miasta w grupie sąsiadów z dzielnicy zaplanowali działania, poprzez które chcą ożywić ulice starówki i inspirować tczewian do aktywności w przestrzeni staromiejskich ulic, placów, w otoczeniu kamienic i zabytków - wydarzenie odbyło się 14 czerwca 2013 roku. Organizacja święta ulicy to przykład, jak ożywić otoczenie swojego miejsca zamieszkania, biorąc sprawy we własne ręce. Święto Ulicy realizowane jest od 2010 roku przez mieszkańców dzielnicy. Dotychczas do realizacji działań bezpośrednio zaangażowało się ponad 60 mieszkańców tczewskiej starówki. Działania koordynowane są przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w ramach projektu „Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

wydarzyło się
14
06.2013
Piątek
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania zdjęć bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Jak oceniasz tę galerię zdjęć?
Ocena ogólna tej galerii: 4.46
Przejdź do serwisu wideo
Wywiady, reportaże, relacje Telewzji Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  fan_gość

  15.06.2013, 10:09

  ememci

  Mmc wymiata jest moc !!!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx7 
 • +2

  _gość

  15.06.2013, 15:28

  Fajnie chociaż to żeby coś tu drgnęło Byliśmy ostatnio w Kościerzynie , Starogardzie Gd tam rynek żyje na całego w Kościerzynie pełno knajpek scena na stałe coś się zawsze dzieje a u nas same banki lumpy i wielki syf. Trzeba robić takie imprezy żeby chociaż kogoś przyciągnąć wielka szkoda że u nas zawsze wszystko do d**y od serca miasta rynku po jakieś zegary w cieniu żenada jak można było do tego dopuścić żeby takie miejsce ( fajne i widokowe) umarło bo nie ma co tam przyciągać lumpy i banki są wszędzie

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • ona ona_gość

  16.06.2013, 20:11

  W sumie jak Ci się coś nie podoba to do Kościerzyny możesz się wynieść skoro tam tak cudownie. Ekspert się znalazł...

  Cytuj
  IP: 46.113.xx4.xx4 
 • -2

  _gość

  17.06.2013, 12:02

  Czy jeśli taką imprezę będą chcieli zorganizować mieszkańcy Bajkowego, to też im MOPS za to zapłaci i zorganizuje, czy MOPS organizuje tylko dla Starego Miasta, bo mieszka tam dużo bezrobotnych nierobów i pijaków, którzy żyją na koszt nas wszystkich i płodzą następne pokolenia bezrobotnych nierobów, bo taki pokazują wzór swoim dzieciom.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +5

  s_gość

  17.06.2013, 12:18

  Święto było organizowane przez Mieszkańców

  Starego Miasta. MOPS wspierał mieszkańców w organizacji, ale to oni zaplanowali i zorganizowali te inicjatywę. Mieszkańcom nikt za to nie zapłacił, zrobili to nieodpłatnie dla lokalnej społeczności. Za to nalezą im się wielkie brawa. Ponadto Święto jest działaniem ramach projektu rewitalizacji Starego Miasta, a nie osiedla bajkowego czy innego. Jęśli chcesz zorganizować coś podobnego na bajkowym to poprostu weź sie do roboty a nie trać energii na marudzenie w necie.

  Cytuj
  IP: 213.195.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.