Prezydent Miasta Tczewa Łukasz Brządkowski wraz z Centrum Kultury i Sztuki zapraszają mieszkańców na rodzinne wydarzenie plenerowe - Bajkową Majówkę, czyli "M jak maj", które odbędzie się w sobotę, 23 maja, w godzinach 16:00-19:00 w malowniczym Parku Piotrowo na osiedlu Bajkowym.
W poprzednich latach wydarzenie organizowane było na osiedlu Witosa (Górki). Od ubiegłego roku ideą władz miasta jest docieranie z ofertą kulturalną do różnych części Tczewa, tak aby każda dzielnica Grodu Sambora mogła aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "M jak maj", a na uczestników czekać będzie wiele atrakcji nawiązujących do tej litery - nie zabraknie m.in. maków, makowca i miodu. Szczególne miejsce zajmie również strefa "M jak maluch", czyli przestrzeń dedykowana najmłodszym: gry, zabawy, animacje oraz dmuchańce. Gwarantujemy bajkową, kolorową i pełną radości atmosferę.
Program wydarzenia:
- godz. 16:00 - spektakl Teatru Barnaba "Czerwony Kapturek"
- występy uczestników zajęć wokalnych Centrum Kultury i Sztuki
- godz. 18:00 - koncert finałowy ZoSi Karbowiak z zespołem MIOD
Organizatorzy i partnerzy:
Miasto Tczew, Centrum Kultury i Szruki, Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Zakład Usług Komunalnych, Szkoła Zawodowa Pascal, CKZ Nauka, Szkoła Tristan, Drukarnia GTC GROUP.
W poprzednich latach wydarzenie organizowane było na osiedlu Witosa (Górki). Od ubiegłego roku ideą władz miasta jest docieranie z ofertą kulturalną do różnych części Tczewa, tak aby każda dzielnica Grodu Sambora mogła aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "M jak maj", a na uczestników czekać będzie wiele atrakcji nawiązujących do tej litery - nie zabraknie m.in. maków, makowca i miodu. Szczególne miejsce zajmie również strefa "M jak maluch", czyli przestrzeń dedykowana najmłodszym: gry, zabawy, animacje oraz dmuchańce. Gwarantujemy bajkową, kolorową i pełną radości atmosferę.
Program wydarzenia:
- godz. 16:00 - spektakl Teatru Barnaba "Czerwony Kapturek"
- występy uczestników zajęć wokalnych Centrum Kultury i Sztuki
- godz. 18:00 - koncert finałowy ZoSi Karbowiak z zespołem MIOD
Organizatorzy i partnerzy:
Miasto Tczew, Centrum Kultury i Szruki, Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Zakład Usług Komunalnych, Szkoła Zawodowa Pascal, CKZ Nauka, Szkoła Tristan, Drukarnia GTC GROUP.





















Komentarze (8)
dodaj komentarz
gość_gość_gość
20.05.2026, 10:36
super!
a smród wysypiska też będzie obecny jako stały gość tego miejsca? zapraszamy prezydenta - może w końcu poczuje
On ma wywalone_gość
20.05.2026, 16:12
Na smród z ZUOS
Przez dwa lata nie zrobił w tym temacie nic. Prezes Zuos z resztą również. Jego tłumaczenia na temat przyczyn odoru to żałosna farsa. Prezydent "kupił" te wyjaśnienia i w nie uwierzył. Smród z ZUOS to nie jest temat dla nich. Można rzec nawet, iż jest to ostatni temat na liście priorytetów naszych władz.
Co z tego, ze poczuje?_gość
20.05.2026, 17:07
Na nim nie robi to wrażenia
On po wyjasnieniach prezesa Jakubka już wie i rozumie dlaczego śmierdzi. Jednocześnie dziwi się, ze mieszkańcy miasta jak na złość nie chcą lub nie mogą tego pojąć :)
Marek_gość
21.05.2026, 14:52
PnP jak zwykle gra w swoje gierki
Artykuł jest o imprezie, ale wy nie zmarnujecie okazji, żeby pieniaczyć. Śmierdzi zdecydowanie mniej i rzadziej. Może to coś z wami jest nie tak. Może zmiana żelu pod prysznic pomoże.
Olga_gość
20.05.2026, 18:38
Maj
No i super. Fajnie, że w tym miejscu, coś innego. Pani Zosia Karbowiak bardzo często ubarwia mi dzień, dobry wybór muzycznie. A marudom mówimy NIE.
X_gość_gość
20.05.2026, 20:26
Super trafny komentarz
Drogi pogubiony Marku_gość
21.05.2026, 16:08
W Tczewie mieszka więcej zwykłych ludzi
"Artykuł jest o imprezie, ale wy nie zmarnujecie okazji, żeby pieniaczyć. Śmierdzi zdecydowanie mniej i rzadziej. Może to coś z wami jest nie tak. Może zmiana żelu pod prysznic pomoże."
Niż zrzesza PnP. To tak na początek. A teraz - jak PnP może pieniaczyć na ZUOS i obecny zarząd, skoro to najlepsi przyjaciele byli i są. Nie przyszło Ci do głowy, że zwykli mieszkańcy Tczewa tez maja głos? Nawet jak się nie zapisali do tych waszych posr....anych partyjek? Idzie o to, że obecne władze miasta mają wywalone na problem smrodu z ZUOS i nie tylko smrodu.
tp_gość
23.05.2026, 19:07
Co za wstyd. Prezydent zapraszał mieszkańców a sam nie przyszedł. Sama impreza całkiem spoko.