Pod koniec ub. roku zakończyły się prace przy budowie wodnego placu zabaw na niecce czyżykowskiej. 5 listopada odbył się odbiór końcowy prac i obiekt został zabezpieczony na zimę. Teraz wielkimi krokami zbliża się lato - i tczewianie czekają na uruchomienie instalacji.
Podczas majowej sesji radny Amadeusz Szlagowski zapytał władze Tczewa o planowany termin uruchomienia wodnego placu zabaw. Prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski poinformował, że instalacja zostanie otwarta na wakacje - obecnie obiekt przechodzi badania jakości wody. Z informacji podanej podczas sesji wynika, że prawdopodobnie plac zostanie uruchomiony w pierwszy dzień wakacji. Inwestycja została zapoczątkowana podczas poprzedniej kadencji. Jej koszt to ok. 4,2 mln zł. W 2023 r. miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł - w ramach rządowego programu dla terenów popegeerowskich. Wykonawcą, na zlecenie miasta, była firma ROKA Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego. Plac zabaw będzie bezpłatny i ogólnodostępny.
W trosce o bezpieczeństwo i ochronę nowego obiektu, zamontowano nowoczesny system monitoringu. Kamery obserwują teren również poza godzinami otwarcia placu. W przypadku wykrycia osoby, która przekroczy ogrodzenie, system uruchomi sygnał dźwiękowy w formie komunikatu głosowego, a jednocześnie powiadomienie zostanie automatycznie przesłane do operatora w Centrum Monitoringu.
Podczas majowej sesji radny Amadeusz Szlagowski zapytał władze Tczewa o planowany termin uruchomienia wodnego placu zabaw. Prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski poinformował, że instalacja zostanie otwarta na wakacje - obecnie obiekt przechodzi badania jakości wody. Z informacji podanej podczas sesji wynika, że prawdopodobnie plac zostanie uruchomiony w pierwszy dzień wakacji. Inwestycja została zapoczątkowana podczas poprzedniej kadencji. Jej koszt to ok. 4,2 mln zł. W 2023 r. miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł - w ramach rządowego programu dla terenów popegeerowskich. Wykonawcą, na zlecenie miasta, była firma ROKA Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego. Plac zabaw będzie bezpłatny i ogólnodostępny.
W trosce o bezpieczeństwo i ochronę nowego obiektu, zamontowano nowoczesny system monitoringu. Kamery obserwują teren również poza godzinami otwarcia placu. W przypadku wykrycia osoby, która przekroczy ogrodzenie, system uruchomi sygnał dźwiękowy w formie komunikatu głosowego, a jednocześnie powiadomienie zostanie automatycznie przesłane do operatora w Centrum Monitoringu.





















Komentarze (6)
dodaj komentarz
Michał X_gość
02.06.2026, 12:46
Cudeńko
To wspaniała atrakcja, która cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem. Ludzie spoza Tczewa pytają mnie już, kiedy mogą przyjeżdżać. Dziękujemy panie prezydencie. Pod koniec kadencji wszystkim szczęki opadną!
g_gość
02.06.2026, 19:26
Racja, bo to już koniec jego kadencji. Żałujemy oddanego głosu. Mieszkańcy Tczewa, którzy już się na niego nie nabiorą. Ps. Wodny plac zabaw to zasługa jego poprzednika
Szczerze mówiąc_gość
03.06.2026, 07:50
To przez te dwa lata jego urzędowania
To nie wydarzyło się nic znaczącego w mieście. Ta prezydentura nacechowana jest aferami, brakiem przejrzystości w działaniu, itd. To ma być nowoczesne zarządzanie miastem? To jest ta zmiana, której Tczew potrzebował? Referendum to najlepsze co może spotkać miasto i tego Dyzmę.
To nie Tczew_gość
03.06.2026, 18:51
Potrzebował "tej" zmiany
"To nie wydarzyło się nic znaczącego w mieście. Ta prezydentura nacechowana jest aferami, brakiem przejrzystości w działaniu, itd. To ma być nowoczesne zarządzanie miastem? To jest ta zmiana, której Tczew potrzebował? Referendum to najlepsze co może spotkać miasto i tego Dyzmę."
To członkowie i sympatycy Od Nowa jej potrzebowali.
M.B._gość
04.06.2026, 07:36
Głosowaliście dla całego jego otoczenia.
"Racja, bo to już koniec jego kadencji. Żałujemy oddanego głosu. Mieszkańcy Tczewa, którzy już się na niego nie nabiorą. Ps. Wodny plac zabaw to zasługa jego poprzednika"
Czego się spodziewaliście? A może ci, z którymi obecnie rządzi Wam odpowiadali? Przecież wszyscy widzieli, jakimi ludźmi się otacza. No i do niedawna, ta skompromitowana postać ciągle czujnego( żałosnego) posła, nieustannie towarzysząca obecnej władzy.Pokaz mi swoich znajomych, a powiem ci, kim jesteś.
Nic dodać, nic ująć _gość
04.06.2026, 15:45
Niestety
Cała ta tczewska wierchuszka to ludzie na dorobku, w niemlodym już wieku. Ostatnia szansa, bo perspektywa to prasa krawędziowa we flexie. A przy nich mendy i pijawki wszelkiej maści. Czy bober jeszcze może spojrzeć w lustro? Tak, może. Wg jego logiki i wartości wszystko jest ok. W końcu to samorząd. Czego sie spodziewać?