Inwestycje na Górkach - Głowackiego częściowo wyremontowana

Na osiedlu Górki, w ostatnim czasie zrealizowanych zostało kilka drobnych, ale potrzebnych mieszkańcom inwestycji. Przede wszystkim łatwiej teraz pojechać w kierunku Śliwin. Jest też dobra wiadomość dla dzieci z Górek - na placu zabaw na Górkach II wymienione zostały urządzenia do zabawy.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 2.75
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 10400 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
10 716 918 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (13)
dodaj komentarz

 • +6

  Wójt?_gość

  02.12.2021, 11:09

  Te płyty to jakaś kpina. Serio nie można normalnej drogi zbudować?

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx5.xx8 
 • +6

  g_gość

  02.12.2021, 11:58

  Haha dokładnie. Myślałem,że to pokazują drogę przed remontem,a tu się okazuje, że to już po.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx0 
  +1

  Towarzysz Balbina_gość

  02.12.2021, 15:28

  trzeba podziekowac pisowi pieniedzy nie ma sa, juz rozdane a Balbina rozwali Polskie tak, jak stadnine koni, Puszcze Bialowiejska itd.

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx0 

  wow_gość

  02.12.2021, 15:31

  @Wojt, g-gosc, poza tym was to rowno pokrecilo droga dla Tirow

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx0 
 • +3

  Mieszkaniec_gość

  02.12.2021, 13:04

  ul. Głowackiego

  Korzystam z ul. Głowackiego kilka razy dziennie. Ułożenie płyt bardzo poprawiło jakość drogi. W okolicy buduje się wiele budynków, do których ciężkie samochody dostarczają materiały budowlane. Ułożenie asfaltu nie zdałoby egzaminu, bo droga zostałaby szybko zniszczona . Wcześniej położony destrukt asfaltowy pękał - było to rozwiązanie tymczasowe. Płyty są dobrej jakości i w dobrze ułożone. Gdzieniegdzie tylko konieczne jest wypełnienie szerszych odstępców między nimi - dotychczasowe wypełnienia zostały miejscami wypłukane, ale to niewielkie niedomaganie. Krytycy inwestycji powinni przejechać się drogą i wówczas ją ocenić. Cieszę się, że Miasto zarezerwowało środki na dalszą modernizację ul. Głowackiego.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx2 
 • +4

  Śliwiny_gość

  02.12.2021, 14:16

  Nowa droga

  Korzystam z ul. Głowackiego kilka razy dziennie. Ułożenie płyt bardzo poprawiło jakość drogi, ale nie rozwiązało problemu. Ta droga jest w naprawdę złym stanie technicznym na całym jej odcinku, zwłaszcza już w Śliwinach. Oto kilka tylko spraw: 1. nawierzchnia - masa dziur (można uszkodzić podwozie). Jeszcze z miesiąc temu trzeba było slalomem pokonywać dosłownie wyrwy w drodze, co powodowało niebezpieczeństwo zderzenia z innym samochodem jadącym z na przeciwka. 2. Nadmierna prędkość poruszających się tam samochodów przy braku chodników w kierunku Śliwin może doprowadzić do tragedii. (Ruch pieszych coraz większy). 3. Na terenie Śliwin droga praktycznie nie oświetlona. Ciemnica straszna, a jest to droga często wybierana przez ludzi mieszkających na Nowych Rokitkach. 4. W Śliwinach pierwszy próg spowalniający jest tak ułożony, że trudno go dostrzec zza zakrętu. 5. Remont drogi to raz, ale niech miasto pomyśli o puszczeniu na Śliwiny i Rokitki normalnej komunikacji miejskiej. To wstyd, że do tak blisko położonych miejscowości nie dojeżdża żaden autobus miejski. Wydostać się z Nowych Rokitek lub Śliwin to masakra bez samochodu. Wystarczy, że nie przyjedzie busik i koniec. Na terenie Rokitek przy samym osiedlu jest szkoła, Park sportowy i prężnie rozwijające się z każdym rokiem osiedle. Autobus jest tam wręcz koniecznością, a nie zachcianką mieszkańców.

  Odpowiedz
  IP: 89.206.xx7.xx8 
 • +2

  ja_gość_gość

  02.12.2021, 21:48

  Zgadzam się w każdej sprawie tu poruszonej poza autobusem- jeśli włodarze gminy chcą autobusu , to trzeba się dogadać i dopłacać do biletów i tyle. Tym bardziej , ze szykuje się nowy przetarg na komunikację.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx8.xx0 
  +1

  hahaha_gość

  03.12.2021, 11:20

  I to nieprawda, że dach przeciekał szczególnie, że prawie nie padało...

  Cytuj
  IP: 83.18.xx5.xx8 
 • +1

  Adam_gość

  02.12.2021, 15:01

  Kto by pomyslal ze mozna chwalic sie tym ze z waskiej drogi gruntowej miasto zrobilo waska droge gruntowa z kilkoma plytami... Ruch w tym rejonie rzeczywiscie spory. Wiem bo tam czesto jezdze. Droga waska, auta moze moga sie minac ale o pieszych nikt nie pomyslal. Nie ma tam pobocza a wielu osob tam chodzi, w tym sporo dzieci. Stan tej drogi po tych pseudoremontach to tragedia, a tu prosze, ktos sie tym jeszcze probuje chwalic!

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx8.xx1 
 • +2

  po rozum do glowy_gość_gość

  02.12.2021, 15:37

  to jest takze droga dla aut ciezarowych, jezeli korzystaja czesto ciezarowki to szybko zniszcza to bylaby rorzutnosc pieniedzy tak, jak to zrobil Sasin PiS 70 mln.

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx0 
 • +2

  Mieszkaniec_gość_gość

  02.12.2021, 15:46

  ul. Głowakiego

  Śliwiny nie należą do Miasta Tczewa. Miasto przedstawia inwestycję leżącą w zakresie Jego kompetencji. Granica między Gminą Miejską Tczew a Gminą Tczew (tzw. wiejską) znajduje się na początku Śliwin (za lasem). Mieszkańcy Śliwin powinni zwrócić się do Wójt Gminy Tczew o remont drogi na odcinku wiejskim, chociaż nie należy uznać jej stanu za zły. Prawdą jest, że na całym odcinku i miejskim i wiejskim brak jest chodnika. Zapewne byłoby lepiej, gdyby taki był. Znam kilka ulic w Tczewie, gdzie także go nie ma, ale zakładam, że wynika to z wielkości budżetu Miasta. Niezadowoleni powinni stanąć do wyborów do rad gmin i własnym działaniem spowodować zwiększenie finansowania inwestycji drogowych, ewentualnie znaleźć dodatkowe źródło finansowania.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx2 
 • -2

  Czym_gość

  02.12.2021, 22:54

  Tu sie chwalić

  Tyle zakład?w w Tczewie ale c?ż taka polityka tych co sprzedali polski majątek i wprowadzili zakłady z zagranicy bo to tania siła robocza i podatki wyprowadzane z Polski a teraz krzyczą ulica zagranica bo nie mogą na niczym zarobić i nie mają władzy a prezydent Tczewa jeszcze popiera tych z opozycji co sprzedali cały polski majątek

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx1 
 • +3

  Glowackiego_gosc_gość

  07.12.2021, 22:16

  Chodnik

  Chodnik! Zanim ktoś straci zdrowie i życie i będzie tragedia dla obu Rodzin. Chodnik- nawet płyty Jumbo ułożone wzdłuż nie w szerz, żeby było taniej. Ale żeby był odsunięty o kawałeczek od jezdni. Teren jest nierówny, ale nie trzeba równać terenu przy drodze- dla oszczędności można puścić poboczem na naturalnym terenie. Byle był zanim będzie za późno.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.