O czym musimy pamiętać, by sezon grzewczy minął bezpiecznie

Właśnie rozpoczyna się sezon grzewczy. Przed nami długie miesiące dogrzewania mieszkań i domostw. Tczewscy strażacy przypominają, jak ważne jest sprawdzanie przed zimą instalacji, to może nas uchronić przed tragedią. Strażacy już tradycyjnie zachęcają do zakupu czujek tlenku węgla. To zakup rzędu kilkudziesiąciu złotych - a wiele razy zdarza się, że właśnie tyle może kosztować nasze życie. Niestety, ze strażackich statystyk wynika, że świadomość Polaków odnośnie czadu i pożarów jest wciąż niska. Aż co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Tymczasem czad jest bezwonny i bezbarwny. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników. Z badań przeprowadzonych na zlecenie MSWiA wynika, że ponad 1/4 Polaków twierdzi, że żeby uchronić się przed pożarem wystarczy być uważnym. Tylko 6% wie, że trzeba mieć sprawne instalacje elektryczne, grzewcze i gazowe. Według statystyk strażaków, wady i niewłaściwa eksploatacja urządzeń i instalacji grzewczych to przyczyna ponad połowy pożarów w budynkach. Badania wykazały również, że tylko co dziesiąty Polak wie, że w domu trzeba mieć gaśnicę, a jedynie 8% uważa, że trzeba regularnie czyścić i sprawdzać szczelność komina, i umawiać na kontrole kominiarza.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 4443 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
5 634 013 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • lehia_gość

  10.10.2017, 21:05

  AG

  race odpalać na balkonie?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.