"Tczew kwitnie". Pierwsza łąka wysiana

W naszym mieście zainaugurowano akcję "Tczew kwitnie". W Dzień Dziecka prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki spotkał się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Tropiciele, aby wspólnie wysiać kwietną łąkę na os. Górki - w pobliżu skrzyżowania ul. Głowackiego z ul. Forsterów. Łąka zajmuje ok. 1 tys. m2. Oprócz nasion, ratusz przekazał przedszkolakom domki dla owadów i dla jeży. Dzieci otrzymały też koszulki z napisem "Tczew kwitnie" i konewki, aby mogły podlać wysiane nasiona. Moda na łąki kwietne na dobre wkroczyła do Tczewa. W akcję włączają się także podmioty prywatne. Już wkrótce maki, rumianki, chabry wyrosną także na terenie wokół Flexa.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9830 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 709 885 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +14

  ogrodnik_gość

  04.06.2021, 11:54

  Ekologia w Tczewie?!

  Kwietne łąki w Tczewie?! Zielone trawy są golone i zamieniane na klepiska o kolorze "niewymownym". Drzewa ogołacane z gałęzi do samych pni.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • -1

  Tczewianin _gość_gość

  07.06.2021, 12:53

  Dokładnie tak..

  Własnie "zjechali" do gołej ziemii mini park przy ooczku wodnym na Norwida!DO GOŁEJ ZIEMII!ŻAŁOSNA QUASIEKOLOGICZNA PROPAGANDA!SIEJA NA POKAZ(NIE ZA DARMO!),aby w innym miejscu ciąć i wycinać!Dla jasności -NIE MÓWIE NIE KOSIĆ WCALE,ALE NIE PRZY SAMEJ ZIEMII!Dajcie szanse MATCE NATURZE!

  Cytuj
  IP: 95.51.xx9.xx3 
 • +10

  biov_gość

  04.06.2021, 12:14

  Ekologia w Tczewie

  Patrząc na obiekty i tereny zielone w Tczewie odnoszę wrażenie, że ten kto się nimi zajmuje, nie ma zielonego pojęcia o tym co robi. Więcej szkody niż pożytku. W miejscach gdzie potrzeba cienia, sadzą metrowe - karłowate drzewka, które wyglądają jak pół d**y na zakręcie, a piękne wysokie drzewa wycięte do pnia, tylko kikuty wystają. Trawa w lipcu zwykle sięga do pasa (wzdłuż dróg), ale w miejscach prestiżowych koszona jest co tydzień - także można grać w golfa.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +9

  ogrodnik_gość

  04.06.2021, 17:59

  Ekologia w Tczewie

  "Pielęgnacją" i "utrzymaniem" zieleni, czyli jej dewastacją, w Tczewie zajmuje się ten który wybudował zegar słoneczny w cieniu drzew, w Parku Miejskim. Na te niepotrzebne golenia trawa i cięci drzew, Urząd Miejski ma zaplanowane w wydatkach , w tym roku 2,5 miliona złotych!! Jest co golić i ciąć. Robi to prywatna firma na umowę.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx5 
  +6

  ona_gość_gość

  04.06.2021, 20:06

  Jaka tęga głowa wymyśliła te mini trawniczki pomiędzy krawężnikiem a płytami chodnika, na tym skrzyzowaniu ? Można też by pomyśleć o chodniku dla pieszych idących od strony Śliwin do sklepu Dino. Teraz szybko zostanie wydeptana ścieżka przez te trawniki i łaki kwietne. Kto to wszystko planuje ????

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx6 
 • +7

  Jony wentylator _gość

  04.06.2021, 15:11

  Haha

  Tczew kwitnie chyba w lipę

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.