Oni już pomagają ofiarom żywiołu, my też możemy

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez Pomorze przeszła nawałnica, której sprawiała, że w ciągu kilku minut tysiące osób potraciły dorobek całego życia i przestały istnieć całe połacie lasu. Rozmiary tragedii zaskoczyły wszystkich. Ruszyła spontaniczna fala szybkiej pomocy - strażacy i energetycy wciąż pracują na miejscu przejścia żywiołu, a leśnicy szacują, że usuwania wiatrołomów potrwa do 2019 roku. Nie zabrakło także pomocy ludzi dobrej woli - dary płynęły z miast i miasteczek całej Polski. W akcję włącza się też Tczew - i harcerze. Pomóc może każdy z nas. Caritas Diecezji Pelplińskiej uruchomiło specjalne subkonto, gdzie można wpłacać przeznaczone na zbiórkę funduszy na pomoc poszkodowanym w nawałnicy. Numer konta widoczny na planszy. Zbiórkę prowadzi też Radio Tczew - do 30 Sierpnia można zanosić wyprawki szkolne do siedziby redakcji przy ulicy Jagiellońskiej 55.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 1
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 3051 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
4 642 643 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  ,,,_gość

  24.08.2017, 20:04

  pomagajcie, powodzenia...

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.