Rozbudowa basenu. Ruszają procedury przygotowawcze

Wraca temat rozbudowy tczewskiego basenu. Wstępne założenia są gotowe - teraz trzeba zdecydować się i przyjąć zasady finansowania tej wielomilionowej inwestycji. Dlatego podczas wrześniowych obrad Mirosław Pobłocki poprosił radnych o podjęcie stanowiska w tej sprawie. Większość klubów jest na tak - choć niektóre mają jeszcze pytania. Co będzie działo się dalej? Temat wróci prawdopodobnie na październikowej sesji. To niełatwa decyzja, bo rozbudowa wiąże się obciążeniem budżetu na wiele lat - mowa nawet o 30-40 mln zł. O potrzebie rozbudowy basenu mówi się od lat. Kompleks odstaje do współczesnych realiów. Obiekt został zbudowany w latach 70-tych. Pod koniec lat 90-tych całość wzbogacono o odkrytą pływalnię.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3.66
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 9020 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
9 075 224 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +2

  Łupaszko_gość_gość

  01.10.2020, 10:10

  '' a'la long"

  Rumcajs sie trzesie jakby miał miasto zbudować, a to tylko basen - śmieszny jest jak zawsze. Jak w ścieszki ładował grube miliony to żadnych spółek celowych nie potrzebował(relikt przeszłości), wszystko wtedy rozchodziło sie po kościach... ;)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx1 
 • +3

  PROSZĘ _gość

  01.10.2020, 10:17

  POWIADOMIĆ DOMINIKOWSKIEGO

  ŻEBY POTEM NIE BYŁO ,FACET ZNA SIĘ JAK NIKT NA PLANACH .GDYBY MIAŁ CZAS TO SAM ZAPROJEKTOWAŁBY GDAŃSKĄ , A TU MOŻE SIĘ PRZYDAĆ.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx5 
 • +4

  bart_gość

  01.10.2020, 12:38

  Prawda o Dominikowskim

  Ta cała akcja z Dominikowskim i to, że niby tak stara się o ul. Gdańską i myśli o mieszkańcach to pic na wodę. Dominikowski stara się w swój nieudalony sposób dowalić władzy, bo pracę straciła jedna z jego rodziny pracująca w meskiej spółce czy urzędzie. I tyle w temacie!

  Cytuj
  IP: 185.220.xx1.xx1 
 • +5

  kros_gość

  01.10.2020, 13:54

  ale czy do końca jest to przemyślana lokalizacja ? rozbudowy i przebudowy są z góry droższe o wiele procent , generalnie teren przed basenem jest strasznie zaniedbany ,niby potencjał duży ale to wszystko bez ładu i składu ,druga sprawa czy miasto nie ma ambicji aby w końcu stworzyć dla 60 tys. miasta wielofunkcyjne centrum sportowe na miarę XXI w .? gdzie mogłyby się znaleźć nowe pomieszczenia sportowe których ciągle brakuje albo są w fatalnym stanie , sale dla dla wielu sekcji sportowych które są rozsiane po całym mieście :dla bokserów, karateków, wioślarzy , kolarzy, lekkoatletów, wspinaczy górskich i wielu innych , czy oni też zabrali głos w sprawie tej mega inwestycji a może potrzeby mieszkańców są zupełnie inne i te 40 baniek lepiej przeznaczyć na coś zupełnie innego i w innym miejscu ? a może sportowcy amatorzy i profesjonaliści to jakaś nisza która ma wydumane potrzeby i aspiracje aby trenować w dobrych warunkach?

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx9 
 • +2

  Orp okręt_gość

  01.10.2020, 14:22

  [O basen- może sie pływać naucze p]

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx2.xx0 
 • Wir_gość

  02.10.2020, 00:28

  Temat basenu interesuje mieszkańców tyle co zeszłoroczny śnieg, więc odpowiedź jest prosta- szkoda wydawać kasę na rozbudowę.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx8.xx0 
 • fajniefajnie_gość

  06.10.2020, 15:21

  budrowanie trupa

  Fajnie że takie działania ruszą ale spójrzcie na to ekonomicznie co da rozbudowa jak obecny basen to wrak. Należy ocalić co się da, resztę zburzyć i całość wybudować na nowo

  Odpowiedz
  IP: 31.1.xx7.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.