Tu padły pierwsze strzały. Tczew pamiętał o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września odbyły się w Tczewie uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W 1939 r. Tczew był jednym z celów pierwszych niemieckich bombardowań. Pierwsze strzały padły tutaj 1 września o godz. 4.34, a więc na 11 minut przed oficjalnym rozpoczęciem II wojny światowej. Uroczystości odbyły się tradycyjnie przy obelisku na skwerze Bohaterów Szymankowa, niedaleko Mostu Tczewskiego. O godz. 16.00 na Bulwarze Nadwiślańskim, rozpoczęła się natomiast inscenizacja i Piknik historyczno-militarny, organizowany przez Fabrykę Sztuk. Piknik to żywa lekcja historii w wykonaniu Samodzielnej Grupy Odtworzeniowej Pomorze. Tym razem początki drugiej wojny światowej poznaliśmy przez pryzmat żołnierzy 2. Batalionu Strzelców, którzy bronili Tczew 1 września 1939 roku. Na bulwarze w niedzielę nie zabrakło również pokazów współczesnego Wojska Polskiego
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3.5
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 7610 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
7 866 099 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  Marian_gość

  02.09.2019, 14:12

  Skandal

  Jeśli to prawda to to jest SKANDAL bo to nie w Wieluniu który został zaatakowany o 4.40 ani na Westerplatte które zaatakowali o 4.45 tylko w Tczewie powinny być robione główne obchody do nas powinien przyjechać Tramp i inne oficjele bo nas napadli o 4.34 a więc o całe 6 minut szybciej niż w Wieluniu i o 11 szybciej niż na Westerplatte po prostu SKANDAL !!!

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx0.xx6 
 • +9

  EkO_gość

  02.09.2019, 14:37

  a jaka to różnica?

  Czy to ważne gdzie padł pierwszy strzał, spadła pierwsza bomba? Nie. Ważne kto był pierwszą ofiarą. Polska była tą ofiarą i o tym powinniśmy pamiętać. O Wieluniu, Westerplatte, obrońcach poczty gdańskiej, Wizny, Helu...

  Cytuj
  IP: 85.198.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.