Tcz.pl logo

Szukaj

Radni zdecydują, czy Suchostrzygi doczekają się kolejnego wieżowca

Gladpol wystąpił do Rady Miejskiej w Tczewie o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Armii Krajowej - chodzi o działkę, na której stał niegdyś Urząd Stanu Cywilnego. Może tam stanąć nowy wieżowiec. Działka po USC i MOPS została sprzedana ponad 10 lat temu za ok. 2,5 mln zł. Teraz nabywca działki planuje przystąpić do inwestycji. Fundusz wystąpił właśnie do Rady Miejskiej w Tczewie o ustalenie lokalizacji mieszkaniowej na terenie sąsiadującym z targowiskiem Manhattan. Z dokumentacji, którą przedłożył inwestor wynika, że na działce ma powstać budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, w tym układem drogowym, parkingami, wiatami śmietnikową i rowerową, instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Powierzchnia terenu inwestycji to 3023 m? - całość ma liczyć 11 kondygnacji nadziemnych i 2 kond. podziemne. Do budynku zostanie przypisanych 158 miejsc parkingowych.
Gladpol wystąpił do Rady Miejskiej w Tczewie o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Armii Krajowej - chodzi o działkę, na której stał niegdyś Urząd Stanu Cywilnego. Może tam... czytaj więcej
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
  
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 15100 SUBSKRYBCJI
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
14 306 908 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (23)
dodaj komentarz

  • +3

    Tomek_gość

    14.05.2026, 10:47

    Wieżowiec

    Oby nie. Gładysz kupi sobie te głosy jesli pojdzie nie po jego mysli...

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xx2.xx8  #
  • +1

    Bezsrejtu_gość_gość_gość_gość__gość

    14.05.2026, 12:23

    Bojkot

    Myjnia na Jagiellońska należy do tego pana? Jeśli tak to ja proponuję bojkot w odwecie za to co wyrabia!!!

    Cytuj
    IP: 37.47.xx3.xx9  #
  • +9

    Fajnopolak_gość_gość

    14.05.2026, 11:00

    O wszystkim w Polsce decydują urzędnicy. Ludzie, którzy znają się na wszystkim, czyli na niczym. Wycinanie lasu - do urzędnika, budowa mostu - do urzędnika, inwestycja w wodociągi - do urzędnika, nocna prohibicja - do urzędnika. A tam takie cymbały czasem siedzą, że aż żal.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx8.xx1  #
  • -2

    XZ_gość

    14.05.2026, 13:19

    A kto powinien, Twoim zdaniem, o tym decydować?

    Cytuj
    IP: 83.21.xx8.xx5  #
  • -11

    gościnie_gość

    14.05.2026, 11:55

    Uważam, że każda tego typu inwestycja to rozwój miasta.

    Odpowiedz
    IP: 185.167.xx4.xx1  #
  • +14

    Pomarańcza_gość

    14.05.2026, 13:18

    łatwo być "za

    Dopóki nie stawiają tego przed twoimi oknami, to łatwo być "za". Tylko że rozwój miasta to nie wyścig na piętra, ale sensowne planowanie.

    Cytuj
    IP: 170.85.xx8.xx4  #
  • +11

    Adi_gość

    14.05.2026, 12:06

    Ale gdzie tam między blokami niskiej zabudowy taki kolos. Jeszcze rozwalić fontannę na suchostrzygach koło rosmana zlikwidować ławki dla meneli i dać dwa takie wejdą po 20 pięter i będzie sama betonoza

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx1.xx8  #
  • -2

    ._gość

    14.05.2026, 12:25

    .

    Czekamy.

    Odpowiedz
    IP: 93.159.xx2.xx9  #
  • -6

    Mieszkaniec Armi krajowej _gość

    14.05.2026, 14:12

    Super wiadomość

    Dobra inwestycja niech nasze osiedle się rozrasta , wieżowiec będzie pasował do krajobrazu suchostrzyg !!!

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx2.xx8  #
  • -2

    hh_gość

    14.05.2026, 15:40

    "A kto powinien, Twoim zdaniem, o tym decydować?"

    ksiąc

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx1  #
  • Add_gość

    14.05.2026, 18:18

    Proboszcz z Rydzykiem

    Cytuj
    IP: 37.31.xx1.xx8  #
  • +4

    K.L._gość_gość

    14.05.2026, 16:16

    Tylko nie to:(

    Mam nadzieję, że odrzucą ten chory pomysł. Strasznie przytłaczający ten moloch, zupełnie zabiera przestrzeń, której tak mało zostało w tym mieście.

    Odpowiedz
    IP: 185.167.xx3.xx9  #
  • +7

    Maniek_gość

    14.05.2026, 16:34

    czy radni beda za mieszkancami?

    Jak radnie przeglosuja ten wiezowiec, to kazdego z nazwiska bede tu co tydzien opisywal i wszystkim przypominal, na kogo nie mamy glosowac przy nastepnych wyborach

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx8.xx1  #
  • +5

    Gość _gość_gość

    14.05.2026, 18:54

    Wieżowiec

    Wow będzie wieżowiec w Tczewie szok normalnie wszystkie grazynki i janusze czewskie się cieszą jaki ten Tczew jest piękny!!

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx2.xx2  #
  • -1

    Gość_gość

    14.05.2026, 19:49

    Idealne miejsce Suchostrzygi to bloki i wieżowce w czym problem? O jakiej niskiej zabudowie mówicie

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx2.xx0  #
  • +4

    Beton_gość

    14.05.2026, 20:23

    Betony

    Dosć tych wielkich betonowych bloków . To że komunistyczne władze budowały betonowe trumny to nie znaczy ze mamy na to znowu pozwolić .

    Odpowiedz
    IP: 192.42.xx6.xx2  #
  • -4

    unhnj_gość

    14.05.2026, 20:31

    Budować

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx4.xx5  #
  • +4

    Tczewianin __gość_gość_gość_go_gość

    15.05.2026, 09:25

    Kolejny architektoniczny koszmarek.

    Ma być duże ."Niech się mury pną do góry" , czy powstanie chociaż 1 budynek , który nie będzie koszmarną betonozą?

    Odpowiedz
    IP: 95.51.xx9.xx3  #
  • +2

    Adam_gość

    17.05.2026, 10:00

    lex developer

    Pełna decyzja jest w rękach radnych, niestety konsekwencje już nie. O ile można się spierać, czy powinno być tam 11 kondygnacji, czy może - jak w sąsiedniej zabudowie - około 4, czy coś pomiędzy (np. 6), to w gruncie rzeczy jest to teren pod zabudowę mieszkaniową. Inwestor poszedł dość "na maksa" i chce namówić radnych na 11 kondygnacji. Ale tak czy inaczej, mówimy o budynkach mieszkalnych w sąsiedztwie innych mieszkań, więc nie jest to aż tak kontrowersyjne. Co innego zabudowa brzegu Wisły po starym PBW. Tam mówimy zab. mieszk j na terenach typowo przemysłowych. Mamy tam stocznię, port, a od strony południowej byłą przetwórnię ryb i tereny po drożdżowni. Jeszcze niedawno działki po drożdżowni były przez Urząd Miejski promowane jako miejsce pod działalność gospodarczą w Tczewie. Można się spodziewać, że ulokowanie tam budownictwa mieszkaniowego doprowadzi do konfliktów z sąsiadującymi zakładami. Port rzeczny, który potencjalnie miał nadal pełnić swoją funkcję, w najlepszym wypadku będzie mógł służyć jedynie jako przystań. Nie wspomnę o tym, że mocno zmieni się panorama Tczewa - co jakiś czas temu tak głośno podnoszono przy zabudowie ul. Zamkowej (tutaj bloki powstaną dosłownie 20 metrów od koryta rzeki, a może nawet bliżej). To moja ocena, ale ta sprawa jest dużo bardziej kontrowersyjna niż temat tego artykułu - i chyba też czeka już na przegłosowanie. Jeżeli "miastu " marzy się tam zabudowa mieszkaniowa - ok, ale to proces na dekady do przeprowadzenia odpowiednimi regulacjami, a nie jednym głosowaniem radnych.

    Odpowiedz
    IP: 212.30.xx7.xx0  #
  • +3

    gosc_gość_gość

    17.05.2026, 11:11

    oby tak !

    nie czekajcie !... budujcie !

    Odpowiedz
    IP: 77.236.xx7.xx9  #
  • -1

    Gość _gość

    18.05.2026, 12:04

    Budowa

    Proponuję budować,przebudować cały Manhattan.Dobrze się prezentuje wypełnić lubię.

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx8.xx5  #
  • +2

    gość_gość_gość_gość

    25.05.2026, 09:36

    Niech lepiej zdecydują, co ze Spółdzielnią Mieszkaniową na Nowym Mieście. która jawnie grozi mieszkańcom.

    Odpowiedz
    IP: 89.151.xx5.xx8  #
  • gość _gość__gość

    01.06.2026, 15:59

    budować !

    budować nie czekać ! miasto musi sie rozwijać !

    Odpowiedz
    IP: 77.236.xx1.xx1  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.