eWUŚ już działa - do lekarza bez RMUA

Z Nowym Rokiem w życie weszły zmiany w ustawie o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Zaczął działać system elektronicznej weryfikacji uprawnień świadczeniobiorców (eWUŚ). Dzięki niemu, pacjenci zgłaszający się po pomoc, nie muszą okazywać dowodu ubezpieczenia zdrowotnego - czyli druku RMUA, legitymacji emeryta, bądź dowodu opłaty składki. Co w wypadku, jeśli zgubiliśmy dowód osobisty, bądź go nam skradziono? Nowelizacja ustawy ma na celu uproszczenie sposobu potwierdzania prawa do świadczeń opieki zdrowotnej przez świadczeniobiorcę, zdjęcie ze świadczeniodawców odpowiedzialności za potwierdzenie prawa do świadczeń opieki zdrowotnej oraz poprawę jakości i wiarygodności danych gromadzonych i przetwarzanych w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia na podstawie danych otrzymanych z ZUS, KRUS i MSW.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3.37
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 7570 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
7 836 695 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Jurgen

  03.01.2013, 10:04

  Nareszcie coś przyjaznego ku pacjentom .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  _gość

  03.01.2013, 10:54

  to się okaże

  ...

  Cytuj
  IP: 109.207.xx2.xx2 
 • +1

  Darek_gość

  03.01.2013, 20:34

  Ewuś tak ale nie wszędzie.

  Proszę spróbować zarejestrować się w przychodni a raczej oddziale przychodni z ul Niepodległości.Jestem z oś.Staszica i w przychodni Muszelka właśnie pani w rejestracji powiedziała, że u nich nigdy nie będzie tego systemu bo nie mają kompa:) Ponadto nie rozumiem tej noweli, która mówi że placówki mogą przystąpić do sytemu lecz nie muszą.Państwo wydaje 15 mln pln na system a jednocześnie daje możliwość obejścia.Powiedzcie Państwo czy ten kraj nie jest chory i wymaga leczenia i rejestracji w EWUŚ:)

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.