Kolejny przetarg ogłoszony. Po 22. stycznia mamy poznać wyniki

Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na rozpoczęcie robót w ramach kolejnego etapu remontu Mostu Tczewskiego. Poprzedni trzeba było unieważnić, bo okazało się, że powiat ma za mało pieniędzy. Teraz, aby środków wystarczyło, etap zostanie rozbity na dwa mniejsze podzadania. Starostwo ma na kolejny etap robót - zwany zadaniem II A - ok. 36 mln złotych. Zakres prac jest bardzo poważny. Zakłada m. in. demontaż przęsła ESTB, rozebranie filara w nurcie rzeki i budowę nowego (bez okładzin), przełożenie sieci pod nurtem Wisły oraz produkcję i montaż nowej konstrukcji a także jej zabezpieczenie (część przęsła - dokładnie 38 metrów - w ramach tego etapu będzie wystawała poza filar i powstanie przerwa w przeprawie). Na ten wszystkie zadania wykonawca będzie miał 18 miesięcy. W ramach kolejnego etapu - II B - ma nastąpić dokończenie przęsła, montaże barier, wykonanie okładzin, czy budowa przyczółka od strony Tczewa. Jak informował niedawno starosta, tczewianin i wiceminister resortu infrastruktury Kazimierz Smoliński szuka już w Warszawie środków na kolejne etapy finansowania remontu mostu. Chodzi o to, by zapisać całe zadanie w planach rządowych - mowa o kwocie znacznie przewyższającej 100 mln zł.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: brak oceny
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 5286 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
6 233 769 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +15

  Prawda Czasu_gość_gość_gość

  14.12.2017, 12:25

  Fortel wyborczy !

  Starosta czuje nadchodzące wybory, marzy mu się stołek prezydenta miasta ! Ale to jego marzenia !! On nie ma charyzmy przywódczej, bardziej harcerstwo ! Jako starosta - bez osiągnięć , z pogrążonym w długach szpitalem, obciążonym powiatem i w prózni wiszącym - nijakim mostem ( czy oby jeszcze zabytkowym - historycznym ????)A miało być tak dobrze !?

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx8.xx9 
 • +9

  StarostaWON_gość

  14.12.2017, 12:34

  Jeszcze 20 przetargów, 30 lat i .... remont trzeba będize zacząć odpoczątku.

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx8.xx0 
 • -8

  Gość_gość

  14.12.2017, 15:45

  Jaki wariant budowy mostu wygrał? Historyczny? Sorry ale nie śledziłem tego tematu od początku i trudno znaleźć konkluzje w internetach ;)

  Odpowiedz
  IP: 89.75.xx2.xx6 
 • +7

  meme_gość_gość_gość_gość_gość

  15.12.2017, 07:56

  hehe

  Ilez jeszcze razy przeczytamy ze " tczewianin i wiceminister resortu infrastruktury Kazimierz Smoliński szuka już w Warszawie środków na kolejne etapy finansowania remontu mostu"? Niech poda dokladnie date do kiedy te srodki znajdzie bo tak moze pisac bez konca

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +3

  Polak_gość

  19.12.2017, 14:31

  Żałosne

  W Chinach w 5 lat wybudowali most o długości 40 kilometrów a u nas będą się p***i.... z ta gówniana przeprawa też 40 lat prawie to samo ale prawie robi różnicę

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx0.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.