TTBS sukcesywnie montuje monitoring przy zbiorczych wiatach śmietnikowych. Celem jest przede wszystkim poprawa porządku i ograniczenie przypadków nielegalnego podrzucania odpadów.
Niestety nadal zdarzają się sytuacje, w których mieszkańcy lub osoby z zewnątrz pozostawiają przy wiatach odpady, które nie powinny tam trafiać. Najczęściej są to odpady budowlane po remontach, gruz, stare ubrania, gałęzie, ziemia czy opony. W przypadku stwierdzenia podrzucania odpadów, TTBS zabezpiecza nagrania z monitoringu i przekazuje je odpowiednim służbom, przede wszystkim Straży Miejskiej, która prowadzi dalsze czynności i może nakładać mandaty na osoby łamiące przepisy. Straż Miejska już ukarała kilka osób mandatami w wysokości 500 zł za zaśmiecanie przestrzeni wokół wiat śmietnikowych oraz nielegalne pozbywanie się odpadów. Co ważne, osoby odpowiedzialne za takie działania mogą zostać również obciążone dodatkowymi kosztami wywozu tych nieczystości. Przypominamy, że na terenie całego miasta obowiązuje segregacja odpadów, a wiele problematycznych śmieci można bezpłatnie oddać do PSZOK-u. Dotyczy to między innymi opon, gruzu, odpadów zielonych czy odzieży. Apelujemy do mieszkańców o dbanie o wspólną przestrzeń i korzystanie z legalnych oraz bezpiecznych sposobów pozbywania się odpadów.
Niestety nadal zdarzają się sytuacje, w których mieszkańcy lub osoby z zewnątrz pozostawiają przy wiatach odpady, które nie powinny tam trafiać. Najczęściej są to odpady budowlane po remontach, gruz, stare ubrania, gałęzie, ziemia czy opony. W przypadku stwierdzenia podrzucania odpadów, TTBS zabezpiecza nagrania z monitoringu i przekazuje je odpowiednim służbom, przede wszystkim Straży Miejskiej, która prowadzi dalsze czynności i może nakładać mandaty na osoby łamiące przepisy. Straż Miejska już ukarała kilka osób mandatami w wysokości 500 zł za zaśmiecanie przestrzeni wokół wiat śmietnikowych oraz nielegalne pozbywanie się odpadów. Co ważne, osoby odpowiedzialne za takie działania mogą zostać również obciążone dodatkowymi kosztami wywozu tych nieczystości. Przypominamy, że na terenie całego miasta obowiązuje segregacja odpadów, a wiele problematycznych śmieci można bezpłatnie oddać do PSZOK-u. Dotyczy to między innymi opon, gruzu, odpadów zielonych czy odzieży. Apelujemy do mieszkańców o dbanie o wspólną przestrzeń i korzystanie z legalnych oraz bezpiecznych sposobów pozbywania się odpadów.





















Komentarze (2)
dodaj komentarz
Gośścina_gość
01.06.2026, 12:29
Czy znajdzie się odważna osoba, aby kontynuować temat na rzecz zmiany ustawowego prawa. Odpad komunalny wcześniej był towarem, za który kupujący zapłacił. Opakowanie również zostało zapłacone. Dlaczego więc mieszkaniec ma płacić drugi raz za to samo. Odbiór odpadów komunalnych z wyznaczonych miejsc czasowego ich gromadzenia, nie będących zamykanych na klucz, powinien być finansowany z budżetu państwa (z podatków). Wiaty na odpady komunalne nie powinny być zamykane na klucz. Powinny być dostępne dla każdego mieszkańca.
anonim_gość_gość
02.06.2026, 09:40
Chcecie pozbyć się problemu to postawcie dodatkowe pojemniki. Może wszystko będziemy wywozić sami a wam tylko ładować kasę do kieszeni.