Osiedle Staszica. Nowe kojce na śmieci. Koniec z problemem podrzucania?

Zamiast walających się śmieci i odpadków podrzuconych niekoniecznie z tego rejonu miasta, nowe estetyczne kojce na śmietniki. W rejonie ulic Okrętowej i Wiślanej pojawiły się zmiany - Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zadbało o nowe śmietniki. Arkadiusz Woźniak podkreśla, że akcja udała się dzięki współpracy z Zakładem Usług Komunalnych i Urzędem Miasta. Kolejny kojec pojawi się wiosną.
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
    
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 1
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 5249 SUBSKRYBCJI
Filmy Tcz.pl w YouTube
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
6 209 695 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (15)
dodaj komentarz

 • +13

  xxx_gość_gość

  26.02.2018, 11:43

  .....Wszyscy ...........

  Poklepcie się po plecach, prezydent, Woźniak, ZUK ..... a śmieci są ciągle podrzucane. Klucze do wiat mają nawet "łaziki złomowe" - kto na to pozwala ? Liczenie potem ile śmieci się wyrzuca to fikcja. Na Suchostrzygach podjeżdżają autami i wory, za worem wielkie jak stodoła podrzucają, albo ładują do kontenerów. Klucze mają pewnie od rodzin mieszkających w blokach i co ? I nic - a odezwij się to wyzwiska latają aż niemiło. Ot takie polskie cwaniactwo ....

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx8 
 • +4

  gośśćć_gość_gość

  03.03.2018, 18:52

  Pozwala - bo to prostsze ...

  Wiaty powinny chronić jedynie pod względem: - sanitarnym, - przed wiatrem (rozrzucanie), - przed psami itp. Jest wykazywaniem ogromnego niezrozumienia odbioru odpadów komunalnych, akceptowanie zamykania na klucz dostępu do wiaty. Od tego jest gospodarz miasta i powinien cieszyć się, że odpady są gromadzone we wskazanym miejscu a nie ubolewać, że zostały podrzucone. Świadczy to jedynie o braku logiki w postępowaniu osób (osoby) odpowiedzialnej na terenie danego miasta.

  Cytuj
  IP: 83.20.xx7.xx2 
 • +5

  Tczewianin_gość

  26.02.2018, 12:03

  A co ze Starówką?

  Co z obskurtnymi kontenerami na parkingu na Łaziennej? Wstyd Panie Prezydencie , za czym Wy czekacie? Tyle lat tam to stoi a śmieci fruwają po całej okolicy! Rozumiem, że już pan się nie pokazuje w "Kolejarzu" ale ludzie to nie zwierzęta! Rusz się Pan wreszcie!

  Odpowiedz
  IP: 91.224.xx9.xx2 
 • +2

  gośśććć_gość_gość_gość

  03.03.2018, 19:02

  a gdzie nadzór ....

  To że śmieci fruwają po całej okolicy też ma swoją przyczynę. Może brak kultury w składowaniu a może za rzadko są one odbierane (przepełnione), itp. To że kontenery są obskurne to ktoś za to odpowiada. Warto zweryfikować umowę, czy dopuszcza ona ich obskurność. Jest tu zapewne niedopełnienie przez kogoś jego obowiązków (może z nadzoru ...).

  Cytuj
  IP: 83.20.xx7.xx2 
 • +5

  ehh_gość

  26.02.2018, 15:09

  śmieci

  Każdy płaci tyle samo za śmieci to co za róznica do jakiego śmietnika wyrzuci. Czy segreguje czy nie to i tak idzie to jednej śmieciarki, bo ta segregacja to tylko na pokaz jest dla uni europejskiej, a śmietniska dalej nie są na to przygotowane... W ogóle znowu wzrosła cena za wywóz śmieci, to pewnie za ten pieknie prezentujący sie kojec ( jeden ) . Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx0 
 • +5

  hieny_gość

  26.02.2018, 15:41

  A jaka cisza z ta podwyżką. Goniec rozniosł informację i zaś 14 zl co miesiąc muszę dołożyć i nikt się mnie nie pyta czy mam skąd wziąć .pensje stoją w miejscu od 3 lat.Z wodą i podatkami od niefuchomosci tak samo.Dziękuję

  Cytuj
  IP: 94.254.xx8.xx5 
  +3

  kik_gość

  27.02.2018, 09:19

  Bardzo dobrze napisane! Wszyscy płacą więc co za róznica gdzie wrzucą! Kolejna sprawa dlaczego poznikały uliczne kosze na śmiecie na Bajkowym! Ma być syf czy jak!?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +3

  lkfjv'i_gość

  26.02.2018, 15:38

  Jak była w akcja śmieci - to wspólnoty musiały za swoje pieniądze stawiać wiaty na kible - bo niby takie wymogi, ustawy, będą kary i inne bzdury... teraz spółka miejska i Miasto potrafiły znaleźć pieniądze i postawić wiaty z własnej kasy. Na Paderewskiego 21 i 22 wiaty nie ma nadal i jakoś nikt kary nie dostał, kible stoją jeden koło drugiego i każdy zadowolony: Miasto ma spokój a wspólnoty nie wydały kasy... Ot, taki rzacholecki las...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +1

  kik_gość

  27.02.2018, 09:17

  I niby w jaki sposób ma to rozwiązać problem podrzucania? Osobiście wolę by podrzucali do kontenerów niż w lesie. Głupota zamykania śmietników mnie poraża!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +1

  gośśćć_gość_gość

  03.03.2018, 19:06

  Zamykanie wiat ...

  Powinniśmy publicznie wyśmiewać, osmieszać osoby(ę) odpowiedzialną(e) za zamykanie wiat (miejsc gromadzenia odpadów komunalnych)

  Cytuj
  IP: 83.20.xx7.xx2 
 • +1

  gośc_gość_gość

  27.02.2018, 09:18

  gdzie wyrzucac ?

  A co z ulicą Sobieskiego od wielu lat nie ma gdzie wyrzucic śmieci a pieniądze trzeba płacic a tu się mówi o podrzucaniu ,chyba pójdę pod urząd miejski i tam będę wyrzucac pod same drzi może wtedy coś się ruszy

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx7.xx8 
 • bot_gość

  27.02.2018, 10:24

  smieci

  dla zainteresowanych ! jest duża różnica w tym gdzie ktoś porzuci śmieci , a gdzie za nie płaci ! selektywne 15,50,- osoba , nie selektywne / nie segregowane 26,- pl osoba . nie dziwi mnie że mieszkańcy w/w maja pretensję do podjeżdżających i wciskającym te śmieci . kolejna sprawa to na Abisyni nieliczni pofatygują się do kontenera ze śmieciami - pozostali wywiozą na Wisłę ( tam gdzieniegdzie , wygląda to jak wysypisko ) Prawda - u nas stawki są wysokie ,szczęśliwi są tylko urzędnicy , klepiący się po plecach , i przyjdzie czas na wybory , A MY możemy to zmienić !!

  Odpowiedz
  IP: 213.241.xx6.xx4 
 • +1

  gośśćć_gość_gość

  03.03.2018, 18:02

  Odbiór śmieci do rola gospodarza miasta

  Nielogiczne trwanie w bałaganie Dziwi mnie trwanie i rozbudowywanie systemu zamykania na klucz miejsc gromadzenie odpadów komunalnych. Ich ogradzanie, ok. Wiatr lub zwierzęta nie rozrzucają odpadów. Jednak zamykanie na klucz miejsc gromadzenia, to b. prymitywna, nieprzyjazna człowiekowi forma odbierania od mieszkańca odpadów komunalnych. Nikt nie dąży do zmiany systemu odbioru odpadów. Gdy pracujesz, zarabiasz - to płacisz podatki. Właśnie z podatków od zarobionych pieniędzy, do budżetu kasy miejskiej powinny wpłynąć pieniądze na odbiór odpadów. Gromadzenie odpadów natomiast powinno być w każdym do tego celu wskazanym miejscu, niezależnie gdzie mieszka się. Zakazywanie "dokładania" odpadów komunalnych z innego "terenu" (bo tu nie mieszkasz) to potwierdzanie, że miejsce ma budowanie indywidualnego, lokalnego, organizacyjnego, politycznego kapitału - zamiast dążyć do logiki i ekonomii w przedmiocie odbioru odpadów komunalnych. Nikt nie dyskutuje o tym, że należałoby ustawowo zmienić regulację prawną i z płaconych podatków od zarobionych pieniędzy, odbierać odpady z miejsc wskazanych. Podatki i tak są wysokie. Armia lokalnych decydentów ogranicza się jedynie do własnych sukcesów, ganiących tych co "podrzucają" odpady. "Podrzucone" odpady do wskazanego miejsca gromadzenia, powinny być stamtąd usuwane przez stosowne służby, niezależnie od kogo pochodzą. Podobnie z ich segregacją. Poza odpadami biodegradowalnymi, pozostałe powinny być składowane do wspólnego pojemnika (worka) i jednym rodzajowo transportem odbierane. Segregacja powinna odbywać się w Hali, na taśmach (automatycznie z uzupełnieniem ręcznym). Powoływanie się na przepisy UE, że one narzucają wskazany procent odzysku (segregacji) i nic więcej - to jest wykazywanie niezrozumienia tej sprawy. UE nie narzuca sposobu dojścia do wskaźnika segregacji. UE nie zakazuje wyboru ekonomiczniejszej formy recyklingu. Udowodniono na świecie, że na śmieciach można dodatkowo zarabiać lecz w Polsce nie ma komunalnego planu i chęci dla takiego takiego działania. Uważam, że wstydem dla gospodarza danego miasta powinno być tolerowanie zamykania na klucz wskazanych miejsc do gromadzenia, przez mieszkańców, odpadów komunalnych. Zamykanie na klucz tych miejsc, to podpowiadanie - radź sobie sam.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx7.xx2 
 • Tczewiak_gość

  04.03.2018, 19:12

  Nowe wiaty śmietnikowe

  Że jeszcze TPAG tego nie zniszczyła szok

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx2.xx5 
 • staszica_gość

  04.03.2018, 20:57

  "Bardzo dobrze napisane! Wszyscy płacą więc co za róznica gdzie wrzucą! Kolejna sprawa dlaczego poznikały uliczne kosze na śmiecie na Bajkowym! Ma być syf czy jak!?"

  na osiedlu staszica tez poznikaly i juz syf sie robi

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.