Tcz.pl logo

Szukaj

Ponad 12 tys. zł z mandatów za niesprzątanie po psach

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Straż Miejska prowadziła wzmożone działania kontrolne dotyczące obowiązków właścicieli psów na terenie wszystkich dzielnic miasta. Kontrole odbywały się codziennie, już od godziny 6:00 rano, obejmując parki, osiedla oraz tereny spacerowe. Najczęściej stwierdzane wykroczenia to: - wyprowadzanie psów bez smyczy, niesprzątanie po psach w przestrzeni publicznej. Działania miały charakter zarówno prewencyjny, jak i interwencyjny - funkcjonariusze pouczali mieszkańców, ale w przypadkach rażących naruszeń nakładali również mandaty.  Mundurowi  pouczyli 12 osób oraz nałożyli 28 mandatów na kwotę 12 350 zł. 
Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa oraz czystości w przestrzeni miejskiej, a także zwiększenie świadomości właścicieli zwierząt. Straż Miejska zapowiada kontynuację kontroli w kolejnych miesiącach i apeluje o odpowiedzialne zachowanie podczas spacerów z psami. 
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Straż Miejska prowadziła wzmożone działania kontrolne dotyczące obowiązków właścicieli psów na terenie wszystkich dzielnic miasta. Kontrole odbywały się... czytaj więcej
© Zabrania się kopiowania, przetwarzania, bądź dalszego publikowania materiałów wideo bez podania ich autora i źródła pochodzenia!
Kontakt w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie - tutaj.
  
Jak oceniasz ten materiał wideo?
Ocena ogólna tego wideo: 3.75
Subskrybuj kanał Tcz.pl
YOUTUBE 15100 SUBSKRYBCJI
Kanał wideo Telewizji Tczew w YouTube
14 329 674 wyświetleń wszystkich filmów
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (33)
dodaj komentarz

  • +20

    jp_gość_gość

    11.05.2026, 10:04

    i bardzo dobrze :)

    Odpowiedz
    IP: 89.67.xx7.xx2  #
  • +2

    qq_gość

    11.05.2026, 10:11

    na pewno o 28 mandatów za mało. Powinien być zakaz trzymania kundli w domach wielorodzinnych

    Odpowiedz
    IP: 46.175.xx6.xx8  #
  • +16

    super _gość

    11.05.2026, 10:13

    Dziękujemy! Czas najwyższy wziąć się za ten temat. Może nie będę musiała już więcej skrobać podeszw butów z psich odchodów.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx9  #
  • Memory_gość

    11.05.2026, 10:41

    coś duże te mandaty

    średnio wychodzi 441 zł na mandat....

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx3.xx6  #
  • +12

    ja_gość

    11.05.2026, 13:03

    duże?

    Moim zdaniem jeszcze za małe, skoro skala wykroczeń jest nadal tak potężna

    Cytuj
    IP: 193.105.xx1.xx1  #
  • +16

    Posiadacz_gość

    11.05.2026, 10:49

    Psa

    Bardzo dobrze wlepiać jak najwięcej mandatów. Posiadam psa i nie widzę problemu aby się schylić i posprzątać. Mój pies dwa razy był już chory przez kontakt z odchodami innych psów. Na spacer z psem muszę ubierać jakieś stare Budy bo co chwila wchodzi się w odchody. Jestem nawet za karą 5000 zł za nie sprzątanie....

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xx4.xx4  #
  • -24

    Marian'na Poppers _gość

    11.05.2026, 11:07

    Płacę i wymagam. Od czego jest ZUK?

    To ja mam jeszcze kupy sprzątać po moim Puszku? Przecież on tak się cieszy gdy znaczy teren. Psy porozumiewają się w ten sposób, zostawiają sobie znaki i informacje. To jest terror takie karanie mandatami.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx3.xx9  #
  • +10

    ja_gość

    11.05.2026, 13:04

    nie terror a prawo

    Jak nie umiesz się dostosować to nie miej psa, proste

    Cytuj
    IP: 193.105.xx1.xx1  #

    Tęczowy Edek _gość

    11.05.2026, 16:33

    To brak poszanowania międzygatunkowego.

    Pieski cieszą się gdy dostają informacje od innych piesków. Niszczenie korespondencji jest zbrodnią.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
    +1

    GHOST_gość

    11.05.2026, 20:26

    Może jak Pani wejdzie w kupę po swoim psie i rozmaże ją sobie na swoim włochatym dywanie na przedpokoju to zmieni Pani zdanie !!!

    Cytuj
    IP: 78.88.xx5.xx4  #
  • +8

    Walić większe kary_gość

    11.05.2026, 11:28

    Najlepiej na Jagiełły 2 łażą ludziom pod balkonami a kawałek dalej mają wolny plac

    Odpowiedz
    IP: 37.109.xx2.xx7  #
  • +13

    ja_gość

    11.05.2026, 11:29

    i bardzo słusznie

    ile to razy było narobione na środku chodnika, tuż przy wejściu do klatki schodowej albo na placach zabaw

    Odpowiedz
    IP: 193.105.xx1.xx1  #
  • +14

    Kakaowe oko_gość_gość

    11.05.2026, 11:33

    Akurat w tym przypadku jestem za mandatami nawet z monitoringu. Karać, karać, karać to tałatajstwo z kundlami.

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx1.xx3  #
  • +11

    NMN_gość

    11.05.2026, 11:55

    PARK MIEJSKI

    ZAPRASZAM DO PARKU MIEJSKIEGO KONTROLUJĄCYCH TAK MAŁO KTÓRA OSOBA SPRZĄTA PO SWOIM PUPILU

    Odpowiedz
    IP: 83.21.xx1.xx2  #
  • -13

    Ja_gość

    11.05.2026, 14:04

    Tak?

    To niech najpierw poustawiają więcej koszy na śmieci, bo z gównem przez pół parku latać nie będę

    Cytuj
    IP: 37.47.xx2.xx5  #
  • +5

    Senior_gość

    11.05.2026, 13:38

    Psie kupy

    Marianno, wg Twojego wywodu to za każdym pieskiem na spacerze z jego właścicielem powinien chodzić pracownik ZUK-u. Włącz myślenie.

    Odpowiedz
    IP: 93.159.xxx.xx4  #
  • +1

    njl_gość

    11.05.2026, 17:37

    Psy powinny chodzić w kagańcach i na smyczy

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx4.xx5  #
  • Gość_gość_gość

    11.05.2026, 22:17

    Co za bzdury.......

    Kaganiec, kolczatka i jeszcze co -obrońco praw zwierząt !!!!! Rozumiem kaganiec dla psów agresywnych ale takich to chyba rzadkość ....

    Cytuj
    IP: 83.25.xxx.xx0  #
  • GHOST_gość

    11.05.2026, 20:37

    Medialna narracja bywa bardziej dynamiczna niż realnie widoczne działania terenowe.

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx5.xx4  #
  • -1

    GHOST_gość

    11.05.2026, 20:40

    "Pieski cieszą się gdy dostają informacje od innych piesków. Niszczenie korespondencji jest zbrodnią."

    TĘCZOWY EDEK... Radzę w takim układzie wybrać się do lasu... I zrobić "dwójeczkę". Zobaczymy co na to "tęczowe" zwierzątka...

    Odpowiedz
    IP: 78.88.xx5.xx4  #
  • -2

    Poyebało was _gość

    12.05.2026, 07:18

    Więcej śmietników I zieleni!!!!!!!

    A od czego są ludzie który pracują i sprzątają te chodniki? Oni za to mają płacone! A poza tym nie te pseudo miasto, bo grzech nazwać miastem, tzw ,, wieś betonowa'' zapewni ludziom woreczki i miejsce zieleni na to aby pies miał gdzie wyjść na spacer. A nie budować bloki, wieżowce i parkingi... I wicej śmietników powinno stać przeznaczonych głównie na wyrzucenie takich odchodów. Bo ja nie mam zamiaru z gownami spacerować w ręce I szukać śmietników!!!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 93.159.xx2.xx3  #
  • +2

    pies_gość

    12.05.2026, 10:35

    Po prostu odpuść sobie posiadanie psa i wychodzenie z domu. Nie każdy nauczył się funkcjonowania w społeczeństwie jak widać.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx1.xx8  #
    +3

    qq_gość

    12.05.2026, 11:19

    @poyeb Zawsze możesz schować do kieszeni i wyrzucić jak będziesz koło śmietnika. Jak musisz mieć wolne ręce na szluga i taterkę

    Cytuj
    IP: 31.175.xx6.xx3  #
  • -3

    Poyebało was _gość_gość

    12.05.2026, 07:22

    Więcej śmietników I zieleni!!!!!!!

    A od czego są ludzie którzy pracują i sprzątają te chodniki? Oni za to mają płacone! A poza tym niech te pseudo miasto, bo grzech to nazwać miastem, tzw ,, wieś betonowa'' zapewni ludziom woreczki i miejsce zieleni na to aby pies miał gdzie wyjść na spacer. A nie budować bloki, wieżowce i parkingi... I wicej śmietników powinno stać przeznaczonych głównie na wyrzucenie takich odchodów. Bo ja nie mam zamiaru z gownami spacerować w ręce I szukać śmietników!!!!!!!

    Odpowiedz
    IP: 93.159.xx2.xx3  #
  • +1

    Bobik_gość_gość_gość

    12.05.2026, 09:41

    Idąc tym głupim tokiem rozumowania - skoro są ludzie od sprzątania, to można zaśmiecać chodniki, wyrzucać śmieci gdzie popadnie, bo przecież są pracownicy i bioro za to piniendze. Wszysko za nasze piniendze.

    Cytuj
    IP: 37.47.xx5.xx5  #
  • -3

    Hoody77_gość

    12.05.2026, 11:40

    Fałszywi ludzie.

    Ja rozumiem gdy pies zrobi na chodniku ale na trawie? Ludzie jesteście nienormalni z tym atakiem na psy, a potem psy do szukania dziecka bo zgubiło sie w lesie albo pod grupami leży. Dalej, szukanie narkotyków i innej kontrabandy? Ludzie to KU#WY, to jest moje hasło. Człowiek jest najgorszą rzeczą która przytrafiła sie planecie Ziemii. Przez takie podejście ludzi do zwierząt jestem mizantropem.

    Odpowiedz
    IP: 109.243.xx8.xx4  #
  • +1

    Zosia_gość

    12.05.2026, 13:35

    w trawce nie widać

    Na tych trawnikach często bawią się dzieci. Zapraszam na Czyżykowo, gdzie psy wypuszczane są wolno przed blokiem na trawniki, albo paniusie z pieskami spacerują sobie pod balkonami. A potem na tych trawnikach dzieci rozkładają kocyki i się bawią, grają w piłkę lub biegają. Bardzo miło jest, kiedy przychodzą do domu usmarowane psim łajnem, bo właścicielowi pupila nie chciało się sprzątnąć. Jak w trawie nie widać, to nie znaczy że tego gówna tam nie ma. Elewacje budynków zasikane, że smród czuć z daleka.... Chcesz psa to dostosuj się do obowiązujących przepisów.

    Cytuj
    IP: 109.207.xx9.xx9  #
  • +3

    Jula_gość

    12.05.2026, 13:24

    Mandat pies

    Na Tczewskich Saperów zapraszam

    Odpowiedz
    IP: 46.112.xx6.xx0  #
  • +1

    Kaśka_gość

    12.05.2026, 14:35

    Sama mam psa i owszem jestem za tym by właściciele sprzątali po swoich psach. Zwłaszcza na chodnikach wygląda to ohydnie. Ale jestem też za karaniem ludzi, którzy śmiecą. Tu mandaty powinny się sypać równie wysokie!!!! Bo odchody psie znikną w przeciągu kilku dni, a śmieci typu plastkowe butelki, puszki, czy opakowania po jedzeniu tak szybko nie znikną. To ludzie są największymi brudasami. Ludzie z ZUK-u nawet w niedzielę muszą sprzątać. Wstyd i żenada!!! A swoją drogą Straż Miejska powinna bardziej przyłożyć się do pracy, a nie chować po bocznych uliczkach.... a nie szczycić się, że wlepili kilka mandatów....

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx6.xx4  #
  • -2

    B._gość_gość

    12.05.2026, 18:33

    Jestem tego samego zdania.

    "Po prostu odpuść sobie posiadanie psa i wychodzenie z domu. Nie każdy nauczył się funkcjonowania w społeczeństwie jak widać."

    Mam w sąsiedztwie takie towarzystwo. Otwierają drzwi i wypuszczają swoje małe, szczekliwe kundelki. I co taki robi, poza tym , że cię oszc

    Odpowiedz
    IP: 31.175.xx6.xx3  #
  • +1

    qq_gość

    13.05.2026, 05:55

    a może tak dla tych latających bez smyczy odstrzał interwencyjny w mieście?

    Odpowiedz
    IP: 46.175.xx6.xx8  #
  • +3

    Paczacz _gość

    13.05.2026, 06:40

    Są kraje gdzie żeby mieć psa w bloku trzeba mieć zgodę sąsiadów. Czemu by nie wprowadzić tego u nas?

    Odpowiedz
    IP: 93.159.xx3.xxx  #
  • -1

    Obcokrajowiec_gość

    13.05.2026, 13:41

    Tak czytam wasze komentarze Polacy i stwierdzam ze jestescie dziwnym narodem. Niezyczliwi dla siebie wzajemnie. Nie dziwie sie ze was inne kraje nie lubia bo wy sami siebie nie lubicie.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx6.xx4  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.