Międzynarodowa Konferencja Naukowa dla Dzieci w Subkowach

Geniusz Paweł Trzeciak 2004 (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
31
05.2010
Poniedziałek
Tczew - Międzynarodowa Konferencja Naukowa dla Dzieci w Subkowach
W poniedziałek, 31. maja, w Subkowach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa dla Dzieci. Tematyka wiodąca konferencji to Interdyscyplinarny i uniwersalny wymiar nauki.

Prof. dr hab. Edmund Wittbrodt, Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Roman Liebrecht, Dyrektor Gdańskiego Związku Pracodawców, oddział Tczew, Iwona Guzowska, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Maciej Hofman, Prezes Language Laboratories Poland, Mirosław Murzydło, Wójt Gminy Subków, Waldemar Pawlusek, Dyrektor Zespołu Szkół w Subkowach serdecznie zapraszają na MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ DLA DZIECI.

Tematyka wiodąca: Interdyscyplinarny i uniwersalny wymiar nauki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Komitet naukowy:

1. prof. dr hab. Edmund Wittbrodt, Politechnika Gdańska
2. Roman Liebrecht, GZP oddział Tczew
3. Iwona Guzowska, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
4. Teresa Skolimowska, Radna Sejmiku Wojewódzkiego
5. dr Henryka Szumilewicz, założyciel Language Laboratories
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

6. mgr Maciej Hofman, Language Laboratories Poland
7. dr Agata Hofman, Uniwersytet Gdański

Komitet organizacyjny:

• Zespół Szkół w Subkowach

Miejsce konferencji:

Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach godz. 1100
31 maj 2010, SUBKOWY

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA DLA DZIECI to inicjatywa, podczas której specjaliści różnych dyscyplin naukowych wygłoszą wykłady akademickie dla słuchaczy w wieku od 6. do 12. lat, a młodzi naukowcy będą prezentowali swoje pasje badawcze, również w formie wykładów i warsztatów. Prelegenci staną przed niemałym wyzwaniem - prezentacją, która ma wzbudzić ciekawość wśród wszystkich słuchaczy niezależnie od wieku, wiedzy i doświadczenia. Oznacza to, iż wystąpienia będą dotyczyły naukowych zagadnień, jednak zostaną przedstawione przystępnym językiem dla osób nie specjalizujących się w danej dziedzinie. Konferencję poprowadzi: Główny Organizator Bożena Wysoka - wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. L. Teligii w Subkowach, Roman Liebrecht, DYREKTOR GDAŃSKIEGO ZWIĄZKU PRACODAWCÓW, ODDZIAŁ TCZEW


Dla uczestników konferencji oprócz wykładów i konkursu przewiduje się również bankiet czekoladowy na zakończenie zjazdu.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE:
Dzieci z przedszkola "Jarzębinka" w Tczewie przedstawią program artystyczny w języku angielskim godz. 11.00

1. SPOTKANIE Z ASTRONAUTĄ - Godzina 11.15

• dr Scott Parazynski, NASA
Scott Edward Parazynski (28 lipca 1961 w Little Rock, Arkansas) - amerykański astronauta polskiego pochodzenia. Odbył loty w kosmos w 1994, 1997, 1998 i 2001 roku. Piąty lot w kosmos odbył jako członek załogi misji STS-120, która poleciała wahadłowcem Discovery na Międzynarodową Stację Kosmiczną w październiku 2007 roku. Pięciokrotnie wychodził ze statku w przestrzeń kosmiczną i jest pod tym względem jednym z najbardziej doświadczonych astronautów na świecie. Dr Scott Parazynski będzie opowiadał o swoich przygodach w kosmosie oraz będzie odpowiadał na pytania dzieci.

2. Wystąpienie młodego naukowca - Godzina 11.40

Basia Boetcher, lat 12
WYKŁAD NAUKOWY NA TEMAT: Teleportacja i pola siłowe
Basia przedstawi znane wszystkim z filmów science fiction zjawiska teleportacji i pól siłowych. Na podstawie książki wybitnego fizyka teoretycznego Michio Kaku opowie o tym, czy w przyszłości będziemy mogli obserwować te zjawiska w rzeczywistości.

3. Konkurs na najpiękniejsze prace plastyczne o kosmosie - najlepsze prace zostaną podarowane dr Scott’owi Parazynskiemu w prezencie


4. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE - Godzina 12.00
Występ uczniów Zespołu Szkół w Subkowach

5. Bankiet czekoladowy Godzina 12.30

GOŚCIEM HONOROWYM KONFERENCJI BĘDZIE: LESZEK BLANIK - Mistrz Olimpijski Gimnastyce

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  ...._gość

  31.05.2010, 18:46

  ...

  Super że takie wydarzenia wg są. miałam przyjemność obejrzenia tego spotkania bo uczęszczam do tej szkoły.

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.